Podwójna wygrana Mundo

20

W drugim meczu fazy play-off I ligi siatkarskiej, podopieczni Pawła Szabelskiego wygrali w Ostrołęce z tamtejszym Pekpolem, 3:2.

Pierwszy set dobrze rozpoczęli zawodnicy gospodarzy. Punkt na 1:0 od bloku na Szymonie Piórkowskim dla Pekpolu. Po chwili było już 3:0 dla Ostrołęki. Lubinianie dosyć szybko doprowadzali do remisu.

Za sprawą Piórkowskiego, Krzysztofa Antosika i Mateusza Kucharskiego było 3:3. Pomimo dobrej gry ekipy Pawła Szabelskiego, pierwszą partię wygrywają gospodarze.

Druga partia była dość wyrównanym pojedynkiem. Szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, a raz na drugą stronę. Ostatecznie lubinianie rozstrzygają pojedynek na swoją korzyść wygrywając, 25:23.

Trzeci set jak dwa poprzednie, dobrze zaczęli gospodarze i to oni za sprawą Pawła Pietkiewicza wyszli na prowadzenie 1:0. Dla miedziowych pierwszy punkt zdobył Michał Żuk. Ostatni wynik remisowy w tej partii, to 9:9, później prowadzenie objęli zawodnicy Mundo, którzy ostatecznie wygrali partię, 25:21.

Czwarta rozgrywka zakończyła się takim samym wynikiem, z tym że z wygranej partii tym razem cieszył się Pekpol. Oznaczało to więc tie-break.

Piątą, decydującą partię rozpoczęli gospodarze i szybko zrobiło się 2:0. Zagłębie, dzięki udanym blokom zdobyło wyrównujące punkty. Oba zespoły dość długo szły łeb w łeb. Ostateczny przełom nadszedł w momencie, gdy na tablicy widniał wynik 8:8. Miedziowi szybko spięli się i odskoczyli Pekpolowi trzema punktami i taką przewagę utrzymali aż do końca partii. Tym samym wygrali 15:11 i całe spotkanie 3:2.