Podróż z piekła do nieba!

439

Długi czas wydawało się, że Zagłębie Lubin czeka kolejna porażka. „Miedziowi” zagrali jednak bardzo ambitnie i pokonali Stal Mielec 3:1. Bramkę dla gości zdobył Oskar Zawada, a dla lubinian trafiali Erik Daniel oraz dwa razy Martin Dolezal.

Od początku pierwszej połowy można było odnieść wrażenie, że na murawę wyszli tylko goście. Stal co chwila zagrażała bramce strzeżonej przez Kacpra Bieszczada. Golkiper „Miedziowych” był w dobrej dyspozycji i wychodził obronną ręką z pojedynków z zawodnikami gości. W ostatniej akcji pierwszej części gry do siatki trafił Matras, jednak po konsultacji z wozem VAR sędzia anulował gola.

Druga część spotkania wydawało się, że rozpoczęła się od pechowego faulu Balicia w polu karnym, po czym arbiter podyktował „jedenastkę” dla Stali, jednak ponownie gospodarzy uratował VAR. Stal ambitnie dążyła do zdobycia gola i udało się to po zamieszaniu w polu karnym w 56. minucie, a piłkę do siatki wcisnął Oskar Zawada. Od tej pory Zagłębie zaczęło dochodzić do głosu i w 71. minucie swoją pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobył Martin Dolezal uderzeniem głową. W 79. minucie kapitalnego gola strzelił Erik Daniel. Bramkarz gości wyszedł do interwencji na przedpole, piłka spadła pod nogi czeskiego skrzydłowego a ten z ponad czterdziestu metrów przelobował bramkarza i obrońców dając upragnione prowadzenie Zagłębiu. W 85. minucie świetnie dośrodkował Pieńko, a swoją drugą bramkę zdobył Dolezal.

Zagłębie zapisuje na swoim koncie bardzo ważne trzy punkty w walce o utrzymanie w ekstraklasie i w końcu wraca na zwycięską ścieżkę po dwóch kompromitujących porażkach.

Składy(za 90minut.pl)

Zagłębie: 89. Kacper Bieszczad – 26. Kacper Chodyna, 2. Bartosz Kopacz, 44. Jhon Chancellor, 3. Saša Balić (55, 77. Mateusz Bartolewski) – 17. Patryk Szysz (46, 29. Cheikhou Dieng), 6. Aleksandar Šćekić (55, 33. Kōki Hinokio; 82, 21. Tomasz Pieńko), 18. Filip Starzyński (70, 8. Łukasz Poręba), 99. Łukasz Łakomy, 9. Erik Daniel – 15. Martin Doležal.

Stal: 13. Rafał Strączek – 5. Mateusz Żyro, 4. Bożidar Czorbadżijski, 21. Mateusz Matras, 6. Marcin Flis, 23. Krystian Getinger – 11. Maksymilian Sitek (82, 25. Przemysław Maj), 26. Arkadiusz Kasperkiewicz (73, 8. Maciej Urbańczyk), 20. Grzegorz Tomasiewicz, 7. Maciej Domański – 34. Oskar Zawada (69, 90. Dominik Steczyk).