Podopieczni Martina Seveli w kolejnej fazie Pucharu Polski

540

Za nami 1/16 finału Pucharu Polski. „Miedziowi” na tym etapie rozgrywek zmierzyli się ze Stilonem Gorzów Wielkopolski. Na stadionie OSiR Zagłębie Lubin pewnie ograło gospodarzy 5:1.

Ja pierwsi sytuację obiecująco wyglądającą akcję podbramkową mieli gospodarze. Uderzona przez jednego z zawodników piłka odbiła się jednak od poprzeczki. W 36. minucie przyjezdni objęli prowadzenie. Po centrze Patryka Szysza do Alana Czerwińskiego, obrońca „Miedziowych” wycofał piłkę do nadbiegającego napastnika Roka Sirka, który otworzył wynik meczu. Na 0:2 podwyższył Filip Starzyński. Kontakt dla Gorzowa dał w 65. minucie Adrian Nowak, ale rozpędzone Zagłębie było głodne bramek. W 80. minucie „Miedziowi” wygrywali już 1:3. Bramkę ponownie zdobył pozyskany w czerwcu tego roku Słoweniec – Rok Sirk. Czwarte trafienie dla gości zdobył Patryk Szysz, a kropkę nad i postawił Maciej Dąbrowski. Zagłębie Lubin pewnie przeszło do dalszej fazy rozgrywek. Losowanie 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski odbędzie się 5 listopada.

1/16 finału Pucharu Polski, stadion OSiR Gorzów
KS Stilon Gorzów Wielkopolski – KGHM Zaglębie Lubin 1:5 (0:1)
Bramki: 0:1 Rok Sirk 36’, 0:2 Filip Starzyński 53’, 1:2 Adrian Nowak 65’, 1:3 Rok Sirk 80’, 1:4 Patryk Szysz 88’, 1:5 Maciej Dąbrowski 92’

Zagłębie Lubin: Forenc – Czerwiński, Dąbrowski, Guldan, Balić, Tosik, Poręba (78. Slisz), Suljić (67. Bohar), Szysz, Starzyński (87. Soszyński), Sirk.