Podaruj prezent małym pacjentom, zostań Świętym Mikołajem

741

Dzieci chore na raka spędzają w szpitalu długie miesiące, często również święta Bożego Narodzenia. Właśnie z myślą o takich małych pacjentach Przylądka Nadziei, w którym leczą się również mieszkańcy naszego powiatu, powstała akcja „Podaruj prezent na święta”. Każdy może zabawić się w Świętego Mikołaja i przygotować podarunek dla chorych dzieci.

W ubiegłym roku w ramach tej akcji ofiarowano małym pacjentom Przylądka Nadziei ponad tysiąc gier, książek, kloców i innych zabawek. Właśnie ruszyła kolejna edycja tego przedsięwzięcia.

Chcemy uszczęśliwić dzieci chore na raka, które nawet święta spędzają w szpitalu. W tym szczególnym czasie chcemy dać im tyle radości i świątecznej atmosfery, ile to tylko możliwe

– piszą organizatorzy akcji.

Aby uszczęśliwić małych wojowników, wystarczy kupić grę planszową, klocki LEGO lub książkę i przynieść podarunek do Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” na ul. Ślężną 114S/1 we Wrocławiu.

Pamiętajmy, że w Przylądku leczą się nie tylko małe dzieci, ale i nastolatki.

Gry planszowe i klocki LEGO to nie tylko zabawki, które umilają czas. Wiele z nich ma też ważne znaczenie terapeutyczne, dlatego psychologowie dziecięcy z Przylądka Nadziei przygotowali listę prezentowych pomysłów, które nie tylko ucieszą, ale również pomogą w powrocie do zdrowia i w rozwoju. Można wybrać którąś podpowiedź z listy umieszczonej TUTAJ.

Jeśli ktoś ma ochotę, może też zrobić sobie zdjęcie z podarunkiem, wrzuć je na Instagram i otagować #podarujprezent. Mali pacjenci Przylądka Nadziei zobaczą dzięki temu, ilu wspaniałych przyjaciół o nich myśli.

Z ofiarowanych prezentów wolontariusze przygotują dla dzieci świąteczne paczki, które rozdane zostaną przed Bożym Narodzeniem.

Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie: www.podarujprezent.naratunek.org.