Pociągiem po atrakcjach Dolnego Śląska

579

Koleje Dolnośląskie zapraszają pasażerów do odkrywania regionu w ramach „Lata z KD”. Podróżni będą mogli korzystać m.in. z bezpłatnych połączeń autobusowych i darmowych biletów powrotnych.

To już druga odsłona akcji, która ma na celu promocję atrakcji turystycznych Dolnego Śląska. 

– Chcemy zachęcić mieszkańców Dolnego Śląska do odkrywania pięknych zakątków naszego regionu koleją. Praktycznie każdy znajdzie w naszej propozycji coś, co go urzeknie lub odpowie na zainteresowania – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

„Lato z KD” potrwa do końca wakacji. Oprócz wakacyjnych tras, pasażerowie wybierający się na letnie wydarzenia w regionie mogą liczyć na specjalną taryfę, która pozwoli im na podróż za pół ceny – dzięki darmowemu powrotowi. Tak będzie przez całe wakacje w przypadku podróży do Jezierzan. Podobne udogodnienia czekają m.in. na pasażerów planujących udział w Dniach Twierdzy Kłodzko, które odbędą się 7 i 8 sierpnia oraz podczas Święta Ceramiki w Bolesławcu, zaplanowanego od 18 do 22 sierpnia.

– Jesteśmy największym przewoźnikiem w regionie, spajamy całe województwo. Chcemy promować najciekawsze miejsca i wydarzenia oraz pomóc mieszkańcom w odkrywaniu Dolnego Śląska. Mamy nadzieję na współpracę z kolejnymi instytucjami oraz organizatorami wydarzeń, które pozwolą nam na poszerzenie oferty – dodaje Rodak.

Akcję zamknie Dolnośląski Festiwal Nauki, który we wrześniu odbędzie się we Wrocławiu. Jego uczestnicy również będą mogli skorzystać z darmowych biletów powrotnych.

Wszystkie informacje dotyczące akcji, w tym trasy bezpłatnych autobusów, opisy udogodnień, zniżek u partnerów akcji, mapę atrakcji turystycznych Dolnego Śląska i interaktywne mapy przeznaczone do pieszych i rowerowych wycieczek po wybranych trasach można znaleźć na stronie internetowej LatoZKD.pl.