Pociągi KD w Google Transit

3209

Pociągi Kolei Dolnośląskich są dostępne w Google Transit, wyszukiwarce połączeń dostępnej za pośrednictwem map Google. Dzięki temu osoby wybierające się w podróż po Dolnym Śląsku mogą łatwiej zaplanować podróż.

Fot. materiały prasowe

Google Transit sugeruje użytkownikom wykorzystanie transportu publicznego jako sposobu przemieszczania się. To dodatkowa opcja, którą użytkownik ma do wyboru, oprócz standardowej podróży samochodem, pieszo czy rowerem. W Polsce ta usługa działa od trzech lat. Teraz dołączył do niej dolnośląski przewoźnik.

Zależy nam, żeby nasze usługi były jak najbardziej dostępne dla pasażerów. Dlatego otwieramy nowe połączenia kolejowe, ale też pojawiamy się na nowych platformach. Od stycznia 2018 pasażerowie mogą kupować nasze bilety w aplikacji Koleo, teraz nasz rozkład będzie łatwo dostępny dla każdego podróżnego na świecie za pośrednictwem Google Transitmówi Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich.

W aplikacji znalazły się wszystkie połączenia KD, zgodne z aktualnym rozkładem jazdy. Trasy pociągów są w niej oznaczone kolorem żółtym. Z narzędzia można korzystać na każdym urządzeniu obsługującym Google Maps.