Polską produkcję „Warsaw by night” oraz francuski komediodramat „We dwoje zawsze raźniej” można będzie obejrzeć w lubińskim kinie Muza już od 20 marca. Ponadto w piątek odbędzie się seans filmu „Za jakie grzechy, dobry Boże?”.
Zarówno „Warsaw by night”, jak i „We dwoje zawsze raźniej” będą wyświetlane do 26 marca.
Specjalny seans „Za jakie grzechy, dobry Boże?” odbędzie się 20 marca o godzinie 18.
Ponadto w najbliższym DKF-ie 25 marca będzie można obejrzeć polski film „Między nami dobrze jest”. Zostanie on zaprezentowany z okazji przypadającego 28 marca Międzynarodowego Dnia Teatru.
Szczegółowy repertuar kina Muza można znaleźć na stronie www.ckmuza.eu
O filmach:
„Warsaw by night”
Oto cztery kobiety, które mają własne zdanie na temat miłości i związków z mężczyznami. Iga (Iza Kuna), mężatka, która żyje w udanym związku z artystą (Leszek Lichota), wciąż głodna jest intensywnych doznań. Poszukiwania doprowadzą ją do spotkania ze skrajnie różnymi odcieniami miłości, których doświadczają współczesna femme fatale (Joanna Kulig) oraz kobieta zdradzana (Agata Kulesza). Radykalnej odmiany potrzebuje też atrakcyjna trzydziestolatka Maja (Roma Gąsiorowska). Szuka mężczyzny, który wywróci jej świat do góry nogami. Taką miłość odnalazła być może Renata (Marta Mazurek), poznająca miasto u boku Konrada (Józef Pawłowski). Wszystkim bohaterkom towarzyszy kipiąca emocjami, nastrojowa Warszawa, która w jedną noc może zmienić całe ich życie.
„We dwoje zawsze raźniej”
40-letni muzyk Antoine niespodziewanie decyduje się na zakończenie kariery artystycznej. Po kilku dniach wałęsania się bez celu, zatrudnia się jako dozorca kamienicy. Kiedy Mathilde (Catherine Deneuve) lokatorka, która niedawno przeszła na emeryturę, odkrywa, że jedna ze ścian w jej mieszkaniu pęka, zaniepokojona prosi o pomoc nowego gospodarza domu. Antoine widząc, że niepokój kobiety przeradza się w chorobliwą obsesję, że dom ulegnie zawaleniu, otacza Mathilde szczególną troską. W wyniku przeciwieństw losu, między dwojgiem ludzi rodzi się przyjaźń, a ich życie zmienia się na lepsze.
„Za jakie grzechy, dobry Boże?”
O co chodzi? O cztery piękne córki na wydaniu i jedno marzenie ich poukładanych, konserwatywnych rodziców – żeby dobrze wyszły za mąż. Ale co zrobić, gdy czterech zakochanych mężczyzn to Żyd, Arab, Chińczyk i wesoły chłopak z serca Czarnej Afryki? Każdy z nich pochodzi z innej kultury, ma swoje obyczaje, wierzenia, religię. Jak nie zwariować, próbując wszystkich pogodzić ze sobą? Czy to wszystko może skończyć się na ślubnym kobiercu, czy raczej wywoła totalną wojnę domową?
„Między nami dobrze jest”
Filmowa adaptacja wystawionej przez Grzegorza Jarzynę na scenie TR Warszawa i cieszącej się ogromnym sukcesem sztuki Doroty Masłowskiej pod tym samym tytułem. Sztuka została napisana przez Masłowską w 2008 roku na zamówienie TR Warszawa i wystawiona rok później na scenie przy Marszałkowskiej 8. Miedzy nami dobrze jest to opowieść o polskim społeczeństwie czasu transformacji – pełna groteskowych dialogów złożonych z przewrotnie potraktowanych cytatów z popkultury, szyderstw z języka reklam, kolorowych czasopism, tabloidów i stereotypów narodowych. Głównymi bohaterkami są żyjące poniżej minimum socjalnego, zamieszkujące ciasną warszawską kawalerkę przedstawicielki trzech pokoleń kobiet: Osowiała Staruszka na wózku inwalidzkim, jej córka Halina i wnuczka – Mała Metalowa Dziewczynka. Panoramę postaci uzupełniają ich sąsiedzi – roznosicielka ulotek Bożena i reżyser filmu Koń, który jeździł konno, a także dwójka aktorów, prezenterka telewizyjna oraz pragnąca ratować różnego rodzaju biednych ludzi Edyta.