Plażowe rozgrywki ważnym etapem przygotowań

87

Najbliższy weekend to wielkie święto plażowej siatkówki. W Warszawie odbędzie się kolejna odsłona eliminacyjna PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Najpierw 31 lipca do boju ruszą panie. Kolejne dwa dni to zmagania panów w grupie B i C.

Siatkarze Cuprum Lubin wystąpią w grupie „B” z ekipami z Warszawy, Bydgoszczy i Lublina. Media mocno podkreślają, że w drugim turnieju wystąpią tacy zawodnicy jak Andrzej Wrona czy Karol Kłos, ale oczy lubińskich kibiców będą zwrócone także na inne postacie. Oczywiście chodzi o zespół „Miedziowych Lisów”, a także osoby, które niegdyś broniły tych barw. I tak choćby w Lublinie nasz zespół spotka atakującego Szymona Romacia i przyjmującego Jakuba Wachnika. W Warszawie również znajome twarze. Podbora „Miedziowego” ataku jeszcze sezon temu, a więc popularny J23 czy Buben – Jakub Ziobrowski. W barwach zespołu ze stolicy zobaczymy także dobrze znanego w Lubinie – Igora Grobelnego, który przedłużył kontrakt z Vervą. A co z Bydgoszczą? Oczywiście w tym zespole zmierzymy się przeciwko Michalowi Masnemu (podpisał trzyletni kontrakt z Visłą).

„Miedziowi” siatkarze, którzy mieli sporą rewolucję w szatni, nie będą jednak patrzyć na sentymenty. Podopieczni Marcelo Fronckowiaka jadą po jedno. – Jedziemy po to, aby wygrać. Te cele się nie zmieniają. Mamy wielu chłopaków, których cieszy ta plażowa siatkówka i mają niesamowity potencjał. Mam nadzieję, że ten turniej da nam kolejny krok do przodu – podkreśla Paweł Rusek, jeden z trenerów Cuprum Lubin.

1 sierpnia (grupa B):
godz. 9:30 Verva Warszawa ORLEN Paliwa – BKS Visła Bydgoszcz
godz. 11:00 LUK Politechnika Lublin – Cuprum Lubin
godz. 12:30 BKS Visła Bydgoszcz – Cuprum Lubin
godz. 14:00 Verva Warszawa ORLEN Paliwa – LUK Politechnika Lublin
godz. 15:30 LUK Politechnika Lublin – BKS Visła Bydgoszcz
godz. 17:00 Cuprum Lubin – Verva Warszawa ORLEN Paliwa

Fot. Mariusz Babicz