– To ważne, żeby ludzie wiedzieli, jak i gdzie szukać pomocy – mówi uczennica I Liceum Ogólnokształcącego Natalia Grzelińska, która razem z dwoma koleżankami postanowiła zająć się tematem depresji. Projektem „Plaster szczęścia” dziewczyny chcą poszerzać wiedzę oraz obalać mity związane z tą chorobą.
Projekt „Plaster szczęścia” powstał w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii. Tworzą go trzy licealistki z Lubina: Natalia Grzelińska, Małgorzata Sorotiuk (obie z I Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie) i jedna Weronika Wojtczak (Zespół Szkół nr 2 w Lubinie).
Dlaczego akurat tematyka depresji zainteresowała uczennice?
– Żyjemy w trudnych czasach, szczególnie jeśli chodzi o pandemię koronawirusa. I niestety to się przyczynia do coraz większej liczby zachorowań. Chcielibyśmy swoimi działaniami pomóc takim ludziom, żeby wiedzieli, gdzie i jak mogą szukać wsparcia – mówi Natalia Grzelińska.
– Zależy nam, aby coraz więcej osób dowiedziało się, czym jest ta choroba i jak ją leczyć. Bo może dotknąć ona każdego z nas – dodaje licealistka.
Wszelkie informacje związane z projektem „Plaster szczęścia” dziewczyny publikują w mediach społecznościowych (na Facebooku, Instagramie i TikToku).