Płacili fałszywymi pieniędzmi

36

Próbowali zapłacić za zakupy fałszywymi banknotami, jednak ekspedientka nie dała się nabrać i nie przyjęła pieniędzy. Zatrzymała ich policja. Funkcjonariusze sprawdzają, czy 20- i 30-letni lubinianie zajmowali się także podrabianiem pieniędzy.

Dwaj młodzi mężczyźni w pierwszym ze sklepów, do którego weszli wczoraj po godzinie 22 na Przylesiu, bez problemów zapłacili fałszywymi pieniędzmi. Poszli więc do kolejnego. Tu jednak nie było już tak łatwo. Ekspedientka zauważyła, że 50-złotowy banknot dziwnie wygląda i odmówiła jego przyjęcia.

20- i 30-latek spokojnie wróciliby do domu, jednak obserwujący całą sytuację lubinianin zadzwonił na policję. Funkcjonariusze zatrzymali obu mężczyzn.

– W trakcie dalszych czynności policjanci zabezpieczyli podrobione banknoty 50-złotowe, sprzęt komputerowy oraz drukarkę – dodaje aspirant sztabowy Jan Pociecha, rzecznik lubińskiej policji. – Teraz szczegółowo wyjaśniają okoliczności całej sprawy oraz to, czy zatrzymani nie wprowadzili do obiegu większej liczby banknotów oraz czy nie zajmowali się ich wytwarzaniem.

Lubinianie trafili do policyjnego aresztu. Za wprowadzenie i usiłowanie wprowadzenia fałszywych banknotów do obiegu grozi im kara od 1 do 10 lat więzienia.


POWIĄZANE ARTYKUŁY