Piosenka lubinianki w finale

1690

Piosenka lubinianki Ady Nasiadki znalazła się w finałowej piątce konkursu zorganizowanego przez krakowski Teatr Stu i Radio RMF Classic. Wszystko dzięki głosom internautów. – Dziękuję z całego Nasiadkowego serca za Wasze wsparcie i pomoc! – napisała na swoim profilu na FB Ada.

Razem z Grzegorzem Sieradzkim Ada Nasiadka napisała piosenkę o Krakowie pt. „Będziesz wracał” i wysłała na konkurs – ona jest autorką słów, on stworzył muzykę.

Spośród zgłoszonych niemal 300 piosenek, to właśnie utwór pochodzącej z Lubina Ady i Grzegorza Sieradzkiego został zakwalifikowany do drugiego etapu i konkursowej dziesiątki, która walczyła o awans to finału.

Decydowały głosy internautów. I udało się. Piosenka lubinianki znalazła się w finałowej piątce. Teraz najlepszy utwór wybierze kapituła konkursu, kierując się kryteriami najlepszego tekstu, muzyki, wykonania utworu oraz jego oryginalności, innowacyjności i wartości artystycznej. Zwycięzcę poznamy do 18 maja.

Adę część naszych Czytelników być może zna z udziału w muzycznym show „The Voice of Poland”, w którym wystąpiła w 2019 roku, docierając aż do odcinków na żywo.

Ada uczyła się w I LO w Lubinie. Ukończyła też tutejszą Szkołę Muzyczną I stopnia. Później studiowała w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Jak mówi, muzyka jest obecna w jej życiu od zawsze. Obecnie pracuje nad swoją płytą, więc być może już wkrótce będziemy mieli okazję usłyszeć więcej utworów w wykonaniu tej młodej utalentowanej wokalistki.