Piłkarze ręczni Zagłębia w finale!

11

Awans do finału Mistrzostw Polski wywalczyli piłkarze ręczni Interferie Zagłębia Lubin, którzy pokonali po raz drugi Vive Kielce. Tym razem lubinianie wygrali 30:28.

Spotkanie w Kielcach było nie mniej emocjonujące niż to w Lubinie, chociaż tym razem od samego początku do końcowej syreny rozgrywane było pod dyktando podopiecznych Jerzego Szafrańca. Gospodarze prowadzili tylko raz – 1:0. Później zarysowała się przewaga zawodników Interferii, którzy narzucili kielczanom swój styl gry. W bramce znów znakomity występ zaliczył Adam Malcher, a skuteczne kontrataki lubińskich zawodników Interferii sprawiły, iż po kwadransie było już 10:5 dla naszej drużyny. Jeszcze przed przerwą kielczanie zdołali zniwelować część strat i po pierwszych trzydziestu minutach było 15:14.

Już na początku drugiej połowy lubinianie odzyskali kilkubramkową przewagę. Pięć minut po wznowieniu gry było 19:15, a w 42. minucie spotkania zawodnicy Interferii niesieni wspaniałym dopingiem lubińskich kibiców wyszli na najwyższe prowadzenie w meczu – 25:19. Do końcowej syreny podopieczni Jerzego Szafrańca kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie, chociaż ostatnie minuty spotkania były niezwykle nerwowe. W ostatniej minucie Vive zmniejszyło straty do zaledwie jednej bramki. Zwycięstwo lubińskiej drużyny na 30. sekund przed końcem spotkania przypieczętował najskuteczniejszy zawodnik spotkania Michał Stankiewicz, który oszukał defensywę kieleckiej drużyny, pokonał bramkarza gospodarzy i zdobył bramkę dla Interferii. Po końcowej syrenie zapanował szał radości lubińskich zawodników, którzy drugi raz z rzędu zagrają o mistrzowski tytuł.

Vive: Bernacki, Kubiszewski – Paweł Podsiadło 4, Michał Chodara 3, Bartosz Konitz 3, Daniel Żółtak 2, Patryk Kuchczyński 2, Mateusz Zaremba 1, Tomasz Rosiński 6, Mateusz Jachlewski 3, Michaił Usachov 4.

Interferie: Adam Malcher, Vitalij Covtun – Michał Stankiewicz 7, Adrian Niedośpiał 3, Bartłomiej Tomczak 2, Piotr Obrusiewicz 4, Robert Kieliba 4, Krzysztof Górniak 1, Tomasz Kozłowski 5, Paweł Adamczak 2, Piotr Adamczak 1, Adrian Anuszewski 1.