Piłkarki ręczne z brązowym medalem!

33

nterferie Zagłębie Lubin z brązowym medalem Mistrzostw Polski w piłce ręcznej kobiet! Bardzo szybko zakończyła się konfrontacja o brązowy medal w ekstraklasie kobiet. W sobotę szczypiornistki Interferii Zagłębia Lubin pokonały na wyjeździe AZS Politechnikę Koszalińską 27:26 (14:12).

Lubinianki jechały do Koszalina po zwycięstwo i od początku spotkania grały z pełną determinacją, narzucając rywalkom swój styl gry. Po pięciu minutach było 3:0 dla Interferii, a po kolejnych pięciu 6:1. Przewaga 4-5 bramek utrzymywała się przez dłuższy czas pierwszej części spotkania, jednak jeszcze przed przerwą "akademiczki" zdołały zniwelować część strat. W 25. minucie było 13:10, a do przerwy lubinianki prowadziły różnicą dwóch bramek – 14:12.

Na początku drugiej połowy zawodniczki Interferii ponownie "odskoczyły" rywalkom. Pięć minut po wznowieniu gry na tablicy wyników było 18:14 na korzyść lubińskiej drużyny. Politechnika nie zamierzała jednak składać broni i nadal walczyła o korzystny wynik, co przyniosło efekt w 40. minucie spotkania, kiedy "akademiczki" zniwelowały straty do zaledwie jednej bramki. Od tego momentu spotkanie było bardziej wyrównane, jednak cały czas lubinianki miały przewagę jednej-dwóch bramek. W ostatniej minucie, przy prowadzeniu Zagłębia 27:25, Joanna Dworaczyk nie wykorzystała rzutu karnego, a ostatnia bramka zdobyta przez Aleksandrę Kobyłecką była tylko na otarcie łez.

Politechnika Koszalińska – Interferie Zagłębie Lubin 26:27 (12:14)

Politechnika: Iwona Łącz, Anna Morawiec – Joanna Dworaczyk 8, Marta Goraj 4, Ewa Jarzyna 1, Aleksandra Kobyłecka 5, Natalia Borowska, Joanna Chmiel, Dorota Czekaj 2, Dorota Skipor 1, Iwona Szafulska 3, Marta Szostakowska 1, Dagmara Zaniewska, Maja Zienkiewicz-Janikowska, Katarzyna Cieśla 1.

Zagłębie: Natalia Tsvirko, Izabela Czarna – Klaudia Pielesz, Aleksandra Jacek 2, Monika Gunia 2, Kaja Załęczna 2. Mirela Kaczyńska, Karolina Semeniuk 2, Renata Jakubowska 3, Jelena Kordić 5, Joanna Obrusiewicz 3, Iwona Niedośpiał 5, Elżbieta Olszewska, Agnieszka Ziółkowska 2.