Piłkarki FemGol pokonały Prochowiczankę

316

Zamknęły przeciwników we własnym polu karnym, a następnie zaczęły zmasowany atak na bramkę. Piłkarki FemGol Lubin w rozgrywkach Ligi Młodzików mają za sobą bardzo udane spotkanie. Na bocznym boisku Akademii Zagłębia Lubin pokonały 2:1 Prochowiczankę Prochowice.

Choć podopieczne Magdaleny Szaj wiodły prym w spotkaniu przeciwko ekipie z Prochowic, to jednak goście jako pierwsi unieśli ręce w geście radości. W 29.minucie spotkania, golkiperka gospodyń zbyt daleko odeszła od własnego pola karnego, co wykorzystali piłkarze Prochowiczanki. Tomasz Kapuściak oddał celny strzał praktycznie na pustą bramkę. W 45.minucie do remisu doprowadziła Alicja Rosik. Efektownym strzałem sprzed linii pola karnego Wiktoria Kubicka ustanowiła wynik meczu na 2:1 dla FemGol w 50.minucie pojedynku. Należy podkreślić bardzo dobrą postawę golkipera gości Marcina Lesiaka, który miał wiele efektownych parad bramkarskich i ratował swój zespół przed większą stratą bramek.

– To było nasze założenie na mecz. Znaliśmy przeciwnika i podeszłyśmy podobnie, więc utrzymywać się przy piłkce i organizując jak najwęcej akcji podbramkowych. W pierwszej połowie brakowało prowadzenia, ale częściej utrzymywałyśmy się przy piłce. W przerwie powiedziałyśmy sobie, że musimy mieć więcej cierpliwości. W drugiej połowie posłuchały tej rady i przełożył to na sytucje i dwie bramki – podkreśka Magdalena Szaj, trener piłkarek FemGol Lubin.

Okręg Legnica: V Liga Okręgowa D1 Młodzik GRUPA 3: 10 kolejka
Boisko boczne Akademii KGHM Zagłębie (Lubin, Marii Skłodowskiej-Curie 176)
FemGol Lubin – Prochiwiczanka Prochowice 2:1 (0:1)

Kadra FemGol: Amelia Grzegorowska (br), Wiktoria Kubicka, Alicja Rosik, Giovanna Guerrieri, Julia Kurpińska, Natalia Szarszoń, Daria Janik, Eliza Dubik, Victoria Daubigney, Zuzanna Rojek, Oliwia Łata.

Kadra Prochowiczanki Prochowice: Marcin Lesiak (br), Hubert Cebinka, Miłosz Prońko, Kamil Pioś, Dominik Klimczuk, Tomasz Kapuściak, Filip Jaskot, Jakub Leszczyński, Kacper Juda, Maciej Zelek, Kordial Mól, Mateusz Woźniak, Adam Malinowski, Łukasz Zimecki, Filip Rusinek.