Pijani kierowali ciężarówkami

2114

Dwóch nietrzeźwych kierowców ciężarówek zatrzymała lubińska policja. 49-letni lubinianin wpadł podczas kontroli na drodze S3, zaś 61-latek został powstrzymany przed wyruszeniem w drogę przez dyspozytora.

– Około godziny 15.30 6 września na drodze S3, policjanci wydziału ruchu drogowego lubińskiej komendy zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy marki Iveco, którego kierującym okazał się 49-letni mężczyzna. Funkcjonariusze wyczuli od lubinianina alkohol i postanowili sprawdzić jego stan trzeźwości – mówi asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy lubińskiej policji.

Kierowca ciężarówki miał ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Tego samego dnia inny nieodpowiedzialny kierowca ciężarówki nietrzeźwy przyjechał do pracy.

– Alkohol od 61-latka wyczuł dyspozytor, który nie pozwolił mężczyźnie na kontynuowanie jazdy i powiadomił policjantów. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u mieszkańca powiatu biłgorajskiego ponad 0,6 promila – dodaje asp. Szt. Serafin.

61-latek tłumaczył policjantom, że wypił tylko jedno piwo, a dodatkowo bierze leki, które mogły spotęgować działanie alkoholu.

Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Jego sprawą zajmie się sąd.

– Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara więzienia do dwóch lat – przypomina oficer prasowy lubińskiej policji.