Pięściarz MKB Lubin z seniorskim medalem

485

W Wałczu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów w Boksie. Nasze miasto wśród panów reprezentował Konrad Czajkowski trenujący w Miejskim Klubie Bokserskim ,,Energetyka,, Lubin.

Zawodnik lubińskiego klubu startując w wadze piórkowej do 57 kg trafił najpierw do rundy ćwierćfinałowej, gdzie otrzymał walkower na swoją korzyść. Po pojedynku w 1/2 finału zajął ostatecznie trzecie miejsce zdobywając brązowy medal. Walkę o finał przegrał na punkty (0:5) z późniejszym zdobywcą tytułu Mistrza Polski zawodnikiem Wisły Kraków – Jarosławem Iwanowem, który z kolei o złoto, po werdykcie remisowym wygrał ze wskazaniem 4:1 z Pawłem Brachem z Radomiaka Radom (w półfinale Brach pokonał Sebastiana Ptaka z UKS Morsy Dębica 5:0). Warto nadmienić, iż Iwanow na turnieju był obrońcą tego trofeum. W 2019 roku w Opolu także zdobył złoty medal tej rangi zawodów.

– Miejmy nadzieję, że medal zdobyty przez Konrada stanie się powrotem do czasów kiedy to lubińscy bokserzy zdobywali wielokrotnie tytuły mistrzów Polski. Gratulujemy Konradowi brązowego medalu i życzymy dalszych sukcesów – puentuje Robert Milewicz, prezes MKB Energetyka Lubin.