Pięściarz Boks Lubin mistrzem Polski

2506

Dwukrotny najlepszy młodzik Grand Prix Małopolski, a teraz złoty medalista Mistrzostw Polski Młodzików w boksie. Patryk Lachowicz spełnił swoje pięściarskie marzenie. Wychowanek Boks Lubin w finale pokonał dobrze znanego mu rywala – Brajana Majewskiego.

Do Bytowa, gdzie odbywały się IX Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików, lubinianin Patryk Lachowicz jechał z jedną myślą. – Wiem po co tam jadę, mam jeden cel. Kilkudniowy turniej zaczął od pojedynku z Antonim Zapadką. Wychowanek Zbigniewa Siwaka, Zenona Świderskiego i Filipa Szarkowicza pewnie pokonał rywala. W kolejnym starciu skrzyżował rękawice z Dominikiem Hebdą. Prezentując znakomitą dyspozycję, świetny przegląd sytuacji, pracę nóg, mocne uderzenie i technikę – zwyciężył.

W trzeciej walce podczas Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików w Bytowie, Patryk Lachowicz pokonał 3:2 Doriana Gąsiora. Była to mocna walka, ale nasz pięściarz zachował zimną krew do samego końca i zakwalifikował się do finału.

O złoto przyszło mu walczyć z dobrze znanym mu Brajanem Majewskim (panowie mieli okazję odbyć mocne sparingi, przyp. red.). Wychowanek Stowarzyszenia Boks Lubin we wspaniałym stylu od samego początku aplikował rywalowi „mocne grzmoty”. Po mocnej wymianie u rywala pojawiła się krew z nosa. Po zatamowaniu wrócił do walki, ale po mocnych wymianach ponownie musiał skorzystać z opieki medycznej, która wskazała na koniec walki. Zwycięstwo przez RSC.

Fot. Archiwum zawodnika