Pierwszy sparing miedziowych na plus

26

Wynikiem 4:0 dla Zagłębia Lubin, zakończył się pierwszy sprawdzian kontrolny ekipy Piotra Stokowca, w którym na własnym obiekcie miedziowi podejmowali Chrobrego Głogów.

IMG_5307

Miedziowi długo rozgrywali piłkę i przenieśli grę na stronę rywala. W 11. minucie Filip Starzyński poślizgnął się przy wykonywaniu rzutu rożnego, piłka powędrowała wzdłuż bramki, a przy „drugim słupku” znalazł się Arek Woźniak. Pomocnik zakończył akcję zdobycie bramki. Na 2:0 podwyższył Filip Starzyński. W drugiej połowie gra nieco się wyrównała. Między słupkami miedziowych stanął Dominik Hładun. Golkiper spisywał się na medal. Jego koledzy w ataku również brylowali. 75. minucie po stałym fragmencie gry trzecią bramkę zdobył wbiegający w pole karne Jarosław Jach. Kropkę na i postawił Krzysztof Janus, który z ostrego kąta strzelił czwartego gola dla Zagłębia. Miedziowi wygrali 4:0. W piątek zespół wylatuje do Turcji na drugą część okresu przygotowawczego.

– Świetnym akcentem kończymy pierwszą część okresu przygotowawczego do nowego sezonu. Zagraliśmy na zero z tyłu, także cieszy postawa całego zespołu. Poradziliśmy sobie w tych trudnych warunkach – przyznaje Jarosław Jach obrońca Zagłębia Lubin.

Zagłębie Lubin 4:0 (2:0) Chrobry Głogów

Wyjściowy skład: 12. Forenc – 3. Ćotra, 77. Madera, 33. Guldan, 4. Todorovski – 28. Piątek, 19. Jagiełło – 90. Vlasko, 18. Starzyński, 9. Woźniak – 21. Buksa

Bramki: 11′ Woźniak, 27′ Starzyński, 75′ Jach, 83′ Janus