Pierwsze zwycięstwo w lidze

49

Pierwsze zwycięstwo w Młodej Lidze zanotowali podopieczni Pawła Szabelskiego. We własnej hali, ekipa Cuprum Lubin ograła BBTS Bielsko-Białą 3:0.

img_9015-copy

Druga seria spotkań grupy południowej Młodej Ligi, w której Cuprum Lubin podejmowało BBTS Bielsko-Białą, nie należało do łatwych, choć podopieczni Pawła Szabelskiego byli od swoich rywali lepsi. Już pierwszy set w Hali RCS przysporzył nam wiele emocji. Dominacja gospodarzy szybko zamieniła się wyrównaną batalię, w której wynik był sprawą otwartą. Dobra zagrywka i gra w obronie dała lubinianom zwycięstwo 25:23. W drugim secie Cuprum ponownie wysoko prowadziło. Kilkupunktowa przewaga została jednak zaprzepaszczona przez błędy własne i skuteczne ataki podopiecznych Pawła Gradowskiego. Lubinianie zachowali jednak zimną krew i do końca utrzymywali korzystny rezultat, wygrywając 25:23. Trzeci set rozpoczął się zepsutą zagrywką gości. Następnie zawodnicy BBTS-u uderzyli w siatkę i było 2:0 dla lubinian. Szymon Drzazga skutecznym atakiem ze środka pola dał wynik 3:0, a na 4:0 podwyższył przyjmujący Krystian Gawrysiak. Lubinianie kontrolowali spotkanie i po 26 minutach gry, ostatecznie wygrali 25:20.

Kadra Cuprum: Jakubowski, Gabinet, Gawrysiak, Kołodziejczyk, Malicki, Szubart, Drzazga, Rajchel, Sokalski, Zwierko, Gruszecki.