Pierwsze udane mityngi „Sokoła”

66

Wybornymi startami zainaugurowali letni sezon startowy zawodnicy „Sokoła” Lubin. W zgorzeleckim Memoriale W. Nowickiego trzecie miejsca zajęli: Miguel Walaszkiewicz w skoku w dal oraz Nikola Tarnowska w biegu na 60 metrów.

Dzień po zawodach w Zgorzelcu, lubinianie wzięli udział w silnie obsadzonym mityngu skoku w dal w Bojanowie miejsce w szerokim finale wywalczyli, bijąc rekordy życiowe, Miguel Walaszkiewicz 6,12 oraz Patryk Piejko 6,11.

Kolejnym startem młodych lekkoatletów był rozgrywany we Wrocławiu, I Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny 70-lecia Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki. Na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu bardzo dobrze spisali się młodzi lekkoatleci „Sokoła” Lubin. W kategorii młodzików najlepszy wynik w biegu na 100 metrów – 12,89 uzyskała Emilia Wawrowska, a Nikola Tarnowska wynikiem 13,37 uplasowała się na trzecim miejscu. Natomiast pośród juniorów młodszych drugi i trzeci wynik na 100 metrów uzyskali – Miguel Walaszkiewicz 11,54 oraz Patryk Piejko 11,61.

Kolejne starty lekkoatletów, w najbliższym tygodniu, to 10 maja Powiatowy Finał Gimnazjady w Lubinie, a w dniach 13-14 maja we Wrocławiu mityng ogólnopolski pod nazwą „Wrocławska Olimpiada Młodzieży”.