Pierwsze starcie dla Lwowa

183

Siatkarze Barkomu Każany Lwów bez straty seta pokonali ekipę Cuprum Lubin w pierwszym meczu o 13. miejsce w tabeli PlusLigi. Zwycięstwo tym cenniejsze, że odniesione na terenie rywali. Rewanż już w poniedziałek w hali Regionalnego Centrum Sportu w Lubinie.

Pierwszy set to walka punkt za punkt od początku do samego końca. Gospodarze byli już o włos od wygrania tej partii, prowadząc w końcówce już 21:18, a chwilę później 23:21. Jednak więcej zimnej krwi w najtrudniejszych momentach potrafili zachować goście, którzy rzutem na taśmę przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając do 25. To wyraźnie podcięło skrzydła podopiecznym Pawła Ruska. Miejscowi dwie kolejne odsłony również przegrali, do 22 i do 19, a tym samym cały mecz 0:3.

Najbardziej wartościowym graczem (MVP) spotkania został wybrany przyjmujący Barkomu Julius Firkal.

Rewanż w poniedziałek, 17 kwietnia, o godz. 17:30, również w hali RCS w Lubinie.

Cuprum Lubin – Barkom Każany Lwów 0:3 (25:27, 25:22, 25:19).