Pierwsza przegrana

51

W meczu na szczycie 4. kolejki ekstraklasy kobiet piłkarki ręczne Interferii Zagłębia Lubin  przegrały na wyjeździe z Piotrcovią Piotrków Trybunalski 25:30 (13:15). Dla podopiecznych Bożeny Karkut jest to pierwsza porażka w sezonie.

W 5. minucie spotkania lubinianki prowadziły już 5:1. Niestety w kolejnych dwudziestu minutach brązowe medalistki Mistrzostw Polski zdobyły tylko pięć bramek, co przy jedenastu trafieniach Piotrcovii dało prowadzenie gospodyniom 12:10. Dwubramkowa przewaga piotrkowskiej drużyny utrzymała się do przerwy.

Dziesięć minut po wznowieniu gry Piotrcovia wyszła na pięciobramkowe prowadzenie – 22:17. W 50. minucie lubiniankom udało się zmniejszyć straty do trzech bramek, ale gospodynie nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa.

PIOTRCOVIA: Alberciak, Kowalczyk, Skura – Krzysztoszek 3, Repelewska 9, Polenz 7, Dominiak 2, Strzałkowska 4, Szczecina 5, Kicińska-Kokotek, Mijas, Jezierska, Dąbrowska.

INTERFERIE: Kubisztal, Tsvirko, Czarna – Niedośpiał 1, Jochymek 2, PIELESZ 8, OLSZEWSKA 9, Kordić 3, Gunia 2, Ziółkowska, Jacek, Kaczyńska,