Pierwsi absolwenci Centrum Kształcenia na Odległość

20

Certyfikaty_wr__czone__1_.JPGPierwsi absolwenci Centrum Kształcenia na Odległość w Raszówce odebrali certyfikaty ukończenia kursów. Każdy z nich uczestniczył w kilku zajęciach, rekordziści nawet w kilkunastu.

– Bardzo się cieszę, że tak wiele osób uczestniczy w kursach organizowanych w naszych Centrach Kształcenia na Odległość, tym bardziej że bardzo zabiegałam o utworzenie takiego centrum na terenie naszej gminy – mówi wójt gminy Lubin Irena Rogowska.

Wójt Rogowska właśnie wręczyła 17 absolwentom 59 certyfikatów ukończenia kursów w Centrum Kształcenia na Odległość na Wsiach w Raszówce. Uroczystość odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Raszówce podczas spotkania seniorów z Miłoradzic, Raszówki i Lubina.

Centrum Kształcenia na Odległość w Raszówce to sala wyposażona w 10 komputerów oraz fachowa kadra, która umożliwia okolicznym mieszkańcom dokształcanie się w wielu dziedzinach. Oferta placówki jest bogata – proponuje ona ponad 50 bezpłatnych kursów, m.in. z języka polskiego, historii, zarządzania kadrami, użytkowania komputerów, bezpieczeństwa systemów komputerowych czy przetwarzania tekstów.

– Pomysł sprawdził się, dlatego staraliśmy się o utworzenie kolejnego centrum, które znalazło swoją siedzibę w Miłoradzicach – dodaje wójt.

W całej Polsce powstało ponad 300 podobnych ośrodków. Centra te tworzone są wyłącznie na terenach wiejskich i mają przyczynić się do zmniejszenia dysproporcji między wsią a miastem. Projekt Centrów Kształcenia na Odległość na Wsiach realizowany jest przez partnerów lokalnych oraz Konsorcjum, w którego skład wchodzą: Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego, 4system Polska, Ecorys Polska Sp. z o.o. oraz Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo.

MRT


POWIĄZANE ARTYKUŁY