Pieńko z golem, Polska wygrywa!

2041

W drugim meczu Mistrzostw Europy U-19 Polska wygrywa z Maltą 2:0. Jedną z bramek dla biało-czerwonych zdobył ofensywny pomocnik Zagłębia Lubin – Tomasz Pieńko.

Foto Pawel Andrachiewicz / Foto Andrus

Polsko po porażce z Portugalią przystąpiła zmotywowana aby wygrać z rówieśnikami z Malty jednak w 21. minucie sprawa się skomplikowała kiedy czerwoną kartkę obejrzał Wiktor Matyjewicz. Biało-Czerwoni mimo to starali się prowadzić grę co przyniosło skutki w drugiej połowie. W 59. minucie bramkę zdobył Igor Strzałek, a wynik meczu zdobył wpuszczony po przerwie Tomasz Pieńko w 81 minucie.

Polacy mają aktualnie 3. miejsce w grupie z dorobkiem trzech punktów podobnie jak Włosi, z którymi rozegrają ostatnie spotkanie. Pewny awans z pierwszego miejsca mają Portugalczycy.