Pielgrzymi wyruszą na Jasną Górę. Wciąż można dołączyć

1409

Na przełomie lipca i sierpnia katolicy z całej Polski wyruszą na coroczną pielgrzymkę do Częstochowy. Tradycyjnie blisko 300-kilometrową trasę pokonają również wierni z Lubina i okolic. Wciąż można się zapisywać do jednej z dwóch grup, które wystartują z Polkowic i Legnicy.

Fot. ilustracyjne

Jako pierwsza swój blisko dwutygodniowy marsz na Jasna Górę rozpocznie grupa nr 1, która wyruszy z Polkowic w sobotę 27 lipca. – Spotykamy się około 8 rano pod kościołem parafii pw. św. Michała Archanioła, wrzucamy swoje bagaże na pakę i około godz. 10.15 startujemy. Wcześniej, bo na godz. 9, mamy zaplanowaną jeszcze eucharystię dla pielgrzymów. Będzie to też przedostatni moment na zapisy. Przedostatni, bo w każdej chwili można też do nas dołączyć na trasie – zachęca ksiądz diakon Adam Bogdała z parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Lubinie.

Oficjalnie zapisać się można także podczas jednego z trzech spotkań organizacyjnych. Pierwsze odbędzie się w Polkowicach w sobotę 20 lipca o godz. 19, po wieczornej mszy w miejscowym kościele pw. św. Michała Archanioła. Dzień później, czyli w niedzielę 21 lipca, zaplanowano kolejne dwa spotkania. Najpierw o godz. 17 w pobliskim Gwizdanowie, a następnie o godz. 19 w sali teatralnej parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Lubinie (po wieczornej mszy).

Pielgrzymi ze słynnej „jedyneczki” dotrą do Lubina jeszcze tego samego dnia (27 lipca). Około godz. 20 wezmą udział w apelu jasnogórskim w kościele pw. św. Barbary, a nazajutrz, po noclegu u sióstr zakonnych i po porannym nabożeństwie w tej samej świątyni, znów wyruszą w drogę.

Podczas wyczerpującej wędrówki pielgrzymi będą nocować pod namiotami oraz w domach, które udostępnią im życzliwi mieszkańcy. Jak sami podkreślają, zdają się na łaskę Boga. – Z góry dziękujemy za każdy oferowany skrawek. Jeśli chodzi o noclegi i jedzenie na trasie to zdajemy się na łaskę Pana Boga, bo nad naszym bezpieczeństwem czuwać będzie policja i przeszkoleni porządkowi – dodaje duchowny, który zaprasza do śledzenia profilu facebookowego grupy.

Z kolei do grupy szóstej, tzw. salezjańskiej, zapisy prowadzone będą 26 lipca o godzinie 18.30 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubinie. W tym przypadku pielgrzymi wyruszą z Legnicy w poniedziałek 29 lipca w godzinach porannych.