Piękny gol Szysza nie wystarczył

368

Na inaugurację rundy wiosennej Zagłębie Lubin przegrało 3:1 z Legią Warszawa. Bramki dla mistrzów Polski zdobywali Michał Rosołek, Paweł Wszołek i Josue, a dla „Miedziowych” trafił Patryk Szysz.

Oba zespoły miały za sobą katastrofalną pierwsza część sezonu. Legia do spotkania przystępowała z ostatniego miejsca, a Zagłębie plasowało się na 15. pozycji w tabeli. Drużyny pod okiem nowych trenerów solidnie przepracowali zimowe obozy wygrywając wszystkie sparingi.

Pierwsza połowa była rozgrywana pod dyktando gospodarzy, którzy często atakowali bramkę strzeżoną przez Artura Boruca, jednak strzały nie były groźne. Pod koniec tej odsłony meczu Legia dwukrotnie pokonała Hładuna po błędach obrońców. Najpierw trafił Michał Rosołek, a następnie Josue.

W drugiej połowie od razu Zagłębie ruszyło do odrabiania strat. Krótko rozegrany rzut wolny i Patryk Szysz fenomenalnym strzałem sprzed pola karnego pokonał Boruca.  W 63. minucie Szysz był bliski doprowadzenia do remisu, ale jego strzał z rzutu wolnego wybronił golkiper gości. W 88. minucie wynik spotkania ustalił Paweł Wszołek, który minął Hładuna i pewnie skierował piłkę do siatki.

Kolejne spotkanie Zagłębie Lubin rozegra na wyjeździe z Pogonią Szczecin.

Składy:

Zagłębie: 30. Dominik Hładun – 26. Kacper Chodyna, 2. Bartosz Kopacz, 5. Aleks Ławniczak, 77. Mateusz Bartolewski – 17. Patryk Szysz (90, 27. Bartłomiej Kłudka), 6. Aleksandar Šćekić, 8. Łukasz Poręba (85, 19. Daniel Dudziński), 21. Tomasz Pieńko (73, 99. Łukasz Łakomy), 9. Erik Daniel (90, 80. Kacper Masiak) – 13. Karol Podliński (74, 15. Martin Doležal).

Legia: 1. Artur Boruc – 29. Lindsay Rose, 4. Mateusz Wieteska, 3. Mateusz Hołownia – 6. Mattias Johansson, 99. Bartosz Slisz, 18. Patryk Sokołowski (86, 16. Jurgen Çelhaka), 27. Josué (81, 13. Paweł Wszołek), 22. Kacper Skibicki (46, 17. Maik Nawrocki) – 9. Tomáš Pekhart, 39. Maciej Rosołek (71, 20. Ernest Muçi).