Piękne bramki dają zwycięstwo Zagłębiu

287

W drugiej kolejce PKO BP Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin wygrało z beniaminkiem Górnikiem Łęczna 3:1. Bramki dla „Miedziowych” strzelali Patryk Szysz dwie oraz Saša Živec, natomiast dla zielono-czarnych Przemysław Banaszak.

Pierwsze minuty były zdominowane przez gospodarzy, jednak pierwsza sytuację bramkową po rzucie rożnym stworzyli goście, ale piłka przeleciała obok słupka. W 22. minucie wynik spotkania otworzył kapitalnym uderzeniem z około 25 metrów Patryk Szysz. „Miedziowi” długo nie cieszyli się z prowadzenia, gdyż chwilę po tym po rzucie różnym do wyrównania doprowadził Przemysław Banaszak.

W drugiej połowie dalej Zagłębie dominowało w spotkaniu i w 55. minucie znów prowadziło po fantastycznym strzale sprzed pola karnego Sašy Živca. W 69. minucie Górnik miał szansę wyrównać jednak pojedynek oko w oko z Hładunem przegrał Krykun. W 85. minucie znów piękna bramkę sprzed pola karnego zdobył Patryk Szysz.