Pięciosetowy bój w Kielcach

104

Lubińscy siatkarze stoczyli ciężki bój w Hali Legionów w Kielcach, gdzie z tamtejszym Effectorem rozgrywali zaległy mecz 1. kolejki PlusLigi. Na rozstrzygnięcie tego spotkania potrzebny był tiebreak.

img_9552

Środkowy Jędrzej Maćkowiak otworzył wynik pierwszego seta skutecznym atakiem ze środka pola. Po błędzie Cuprum, gospodarze prowadzili 2:0. Przyjmujący Robert Täht dał pierwszy punkt lubinianom przy stanie 2:1. Prowadzenie przyjezdni uzyskali po dłuższej chwili. Później ekipa Gheorghe Cretu wiodła prym na parkiecie. Pewny blok i dobra zagrywka dały rezultat 25:18 dla Cuprum.

Już na początku drugiej części meczu, Niemiec Marcus Böhme dał się we znaki Effectorowi Kielce. Silne ataki środkowego Cuprum sprawiały problemy gospodarzom w przyjęciu. Sytuację miejscowym ratował przyjmujący Maciej Pawliński i atakujący Leo Andrić, którzy odrabiali straty kielczanom. Kapitan lubinian Grzegorz Łomacz zagrzewał kolegów do walki, a ci szybko wyprowadzili swój zespół na różnicę kilku punktów. Do końca seta nie oddali inicjatywy wygrywając 25:23.

Choć trzecią część meczu bardzo dobrze rozpoczęli przyjezdni, którzy szybko wyszli na prowadzenie 4:0, to gospodarze byli nieugięci i za sprawą Andricia szybko dogonili wynik. Kilka błędów własnych i lepsza dyspozycja zespołu Dariusza Daszkiewicza, dała zwycięstwo Effectorowi 25:22 i tym samym czwarty set.

Ten stan rzeczy podziałał na gospodarzy bardzo motywująco. W czwartym secie pojedynek był bardzo wyrównany, aż do stanu 15:15. Dobra gra przy siatce i asy serwisowe Andricia dały kielczanom rezultat 25:18.

Tiebreak gospodarze rozpoczęli zepsutą zagrywką. Później błąd popełnił Marcus Böhme i było 1:1. W tej części meczu lepiej spisywali się przyjezdni. Już po kilku minutach prowadzili 6:3. Prowadzenia nie oddali do końca tiebreaka i wygrali 15:9, a cały mecz 3:2.