Piątek i Todorovski komentują mecz

36

Na oficjalnej stronie klubu KGHM Zagłębia Lubin pojawiły się wypowiedzi zawodników po przegranym meczu I rundy Ligi Europy z bułgarską Sofią. O spotkaniu mówili Krzysztof Piątek i Aleksadar Todorovski.

Krzysztof Piątek w konfrontacji ze Slavią Sofia miał sporo okazji do zdobycia bramki. Już w 10. minucie mógł dać prowadzenie Zagłębiu. Niestety w bezpośredniej konfrontacji, lepszy okazał się golkiper gospodarzy. – Jest pewien niedosyt. Mieliśmy dużą przewagę w pierwszej połowie i stworzyliśmy sobie dobre sytuacje do strzelenia goli. Przede wszystkim ja miałem, ale zabrakło szczęścia. W drugiej połowie Slavia się mocno cofnęła, a w pierwszej na boisku było więcej miejsca. Teraz będziemy analizować ten mecz i w czwartek chcemy wygrać – podkreśla napastnik miedziowych.

Aleksandar Todorovski walczył na bułgarskiej murawie jak lew. Niestety w wyniku jego błędu na skrzydle, padła bramka dla Sofii. Pomimo tego faktu, zawodnik jest zmotywowany do odrobienia strat ze swoim zespołem i kontynuowania przygody w europejskich pucharach. – Zdecydowanie lepsza nasza pierwsza połowa. Jeśli wykorzystalibyśmy swoje sytuacje, to rozmawialibyśmy w innych humorach. Były klarowne okazje, a ostatnie 15-20 minut oddaliśmy inicjatywę Slavii. Byliśmy lepsi i nadrobimy to w meczu w Lubinie. Mamy lepszy zespół, lepiej gramy w piłkę i strzelimy gol, więc awans jest sprawą otwartą – puentuje Macedończyk.