Piast wyjeżdża z kompletem punktów

493

W ramach 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin uległo mistrzom Polski – Piastowi Gliwice 3:0. Bramki dla Gliwiczan zdobywali Jorge Felix oraz Piotr Parzyszek.

Od mocnego uderzenia spotkanie rozpoczęli goście, już w 10. minucie podanie Rymaniaka na bramkę zamienił Jorge Felix. W 19 minucie spotkania ze skrzydła dośrodkowywał Filip Starzyński, głową uderzał Rok Sirk jednak obok bramki. W 35 minucie groźnie uderzał Piotr Parzyszek, Konrad Forenc na raty obronił strzał. Jorge Felix w 45 minucie miał świetna sytuacje, ale świetnie jego strzał zablokował Lubomir Guldan.

W 51 minucie Piotr Parzyszek podwyższa prowadzenia Piasta, kolejny raz po rzucie różnym. Po stałym fragmencie gry strzału na bramkę próbował kapitan miedziowych, ale piłka mija bramkę. W 76 minucie dobra akcja Miedziowych zakończona strzałem Łukasza Poręby, jednak Plach ratuje Piasta przed utratą bramki. W 89 minucie Konrad Forenc kapitalnie ratuje lubinian przed utratą bramki po strzale Steczyka. Chwilę później groźnie na bramkę Piasta uderzał Sirk, jednak tym razem znów górą bramkarz. W doliczonym czasie gry wynik meczu na 3:0 po kontrataku ustalił Gerard Badia. Kolejne spotkanie KGHM Zagłębie Lubin rozegra na wyjeździe z Wisłą Kraków 31 sierpnia.