Pewny awans

43

W meczu 1/16 piłkarskiego Pucharu Polski KGHM Zagłębie Lubin wygrało z trzecioligową Victorią Koronowa 3:0.

Od pierwszych minut zarysowała się przewaga mistrzów Polski, którzy już w 6 minucie objęli prowadzenie. Strzelcem gola został obrońca gospodarzy Przemysław Talarek. Koronianin tak niefortunnie interweniował po dośrodkowaniu Grzegorza Bartczaka, że umieścił piłkę we własnej bramce. Dalsza część pierwszej połowy nie przyniosła kolejnych goli. Gra toczyła się główne w strefie środkowej boiska a żadna z drużyn nie potrafiła sobie stworzyć dogodnej sytuacji podbramkowej.

W drugiej połowie dominacja Zagłębia stała się jeszcze bardziej widoczna. Działo się to głównie za sprawą gospodarzy, którzy szybko opadli z sił i nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki. Efektem były kolejna dwa trafienia mistrzów Polski. Najpierw na listę strzelców wpisał się Wojciech Łobodziński, który w 67 minucie pokonał golkipera gospodarzy. Wynik meczu ustalił zaś w 82 minucie Szymon Pawłowski. Zagłębie wygrało więc pewnie 3:0 i bez problemu awansowało do 1/8 rozgrywek o Puchar Polski.

źródło: zaglebie.org