Pewny awans do II rundy Ligi Europy

15

Pewne 3:0 i to w znakomitym ofensywnym stylu. Podopieczni Piotra Stokowca na własnym stadionie ograli ekipę ze stolicy Bułgarii i awansowali do II rundy Ligi Europy, gdzie spotkają się z serbskim zespołem Partizan Belgrad.

20160707-PA3_5608

Przed meczem odbyła się mała uroczystość. Prezes spółki KGHM Krzysztof Skóra wręczył na ręce prezesa KGHM Zagłębia Lubin Roberta Sadowskiego pamiątkową „miedziową piłkę”. Futbolówka była nagrodą za zdobycia przez ekipę Piotra Stokowca brązowego medalu mistrzostw Polski.

Spotkanie zaczęło się od licznych ataków Zagłębia Lubin. Już w 4. minucie po szybkiej kontrze, miedziowi mieli okazję na zdobycie prowadzenia. Rozpędzony Jan Vlasko, nie utrzymał się jednak z piłką i przewrócił się przed polem karnym rywali. W obozie gości swojej szansy na celne uderzenie szukał Serder Serderov. Na szczęście miejscowi mieli solidną obronę w postaci Macieja Dąbrowskiego i kapitana Dorde Cotry, a także Martina Polaczka między słupkami bramki. W 20. minucie przyszedł wyczekiwany przez lubińskich kibiców moment. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Jana Vlasko trafia na dalszy słupek, gdzie piłkę odebrał Lubomir Guldan i trafił uderzeniem głową do bramki Mario Kireva. Do przerwy 1:0!

W drugiej połowie gospodarze „przyskrzynili” rywali już na dobre. Rzadko zdarzało się, aby Bułgarzy dochodzili do klarownych sytuacji, które pozwoliłyby im na zdobycie bramki. Agresywniejsza gra podopiecznych Aleksandara Tarkhanova nie dała im bramki, natomiast gospodarze się rozkręcali. W 64. minucie z okolic piątego metra gola na 2:0 zdobył Łukasz Piątek. Rywali dobił Maciej Dąbrowski, który w 81. minucie po asyście Michala Papadopulosa, ustanowił rezultat spotkania na 3:0. W drugiej rundzie na Zagłębie Lubin czeka serbski Partizan Belgrad.

– Fajnie to wszystko wyszło. Strzelić trzy bramki w pucharach, to nie jest łatwa sprawa. Slavia, to nie ogórki, to dobra drużyna, tym bardziej wynik cieszy. Cała drużyna ma bronić i atakować. Zero z tyłu, to zasługa ofensywy i defensywy. Bardzo cieszy nas wspaniały doping kibiców, którzy po tak długiej przerwie w końcu mogą oglądać Zagłębie w pucharach – komentuje Dorde Cotra, kapitan Zagłębia Lubin.

Zagłebie Lubin – Slavia Sofia 3:0 (1:0)

Bramki: Ľubomír Guldan 20’, Łukasz Piątek 64’, Maciej Dąbrowski 81’

Zagłębie Lubin: Polaćek – Todorovski, Dąbrowski, Guldan, Ćotra (kpt.)  Ł. Piątek, Kubicki – Woźniak, Vlasko- Rakowski, Janoszka – Tosik , – K. Piątek – Michal Papadopulos

Slavia Sofia: Kirew, Paszow, Wełkow, Siergiejew, Omar, Wasew, Karabelow -Jomow,  Martinow – Krystew, Bałdżijski, Dimitrow – Stanków,  Sierdierow.