Pewne zwycięstwo Młodziczek

43

Podopieczne Jolanty Rzepczyk grające w Dolnośląskiej Lidze Młodziczek, pokonały w sali II LO zespół UKS Handball-28 II Wrocław różnicą dwudziestu bramek. Faworytkami pojedynku od samego początku była ekipa z Lubina.

W przeciągu trzech minut, podopieczne Jolanty Rzepczyk rzuciły pięć bramek. Ich autorkami były kolejno, Aleksandra Rosiak (1), Wiktoria Błądek (2), Dominika Mańska (1) oraz Adrianna Kościelecka (1). Przy stanie 5:0 dla Zagłębia I Lubin, wrocławianki zanotowały swoje pierwsze trafienie. Sandra Grzelka wykorzystała rzut karny. Miedziowe kontynuowały maraton bramkowy i do przerwy wygrywały 15:2.

Na początku drugiej partii, Wiktoria Błądek podwyższyła stan meczu na 16:2. W 40. minucie pojedynku, podopieczne Jolanty Rzepczyk i Anny Siekaniec (II trener) wygrywały już 22:6. Dominacja Zagłębia była widoczna w każdym elemencie gry. Ostatecznie miedziowe po pięćdziesięciu minutach rywalizacji, wygrały z UKS Handball-28 II Wrocław, 30:10. – Już od samego początku wiedziałyśmy, że Wrocław nie jest ciężkim rywalem. Starałyśmy się rzucić jak najwięcej bramek. Jesteśmy bardzo zgraną drużyną – powiedziała po spotkaniu Adrianna Kościelecka, MKS Zagłębie I Lubin, środek rozegrania.

Kadra MKS Zagłębie I Lubin: Daria Dalidowicz, Dominika Mańska, Malwina Haczkowska, Agata Czech, Klaudia Niemczynowska, Paulina Wargacka, Adrianna Kościelecka, Zuzanna Walczak, Patrycja Kowalska, Marlena Bagzyńska, Wiktoria Błądek, Natalia Materna, Maria Dubińska, Natalia Baszczyk, Aleksandra Rosiak, Anna Suduł.