Pewne zwycięstwo Miedziowych w czwartym sparingu

227

Przedostatni mecz sparingowy Miedziowych rozegrany podczas zgrupowania w Turcji zakończył się zwycięstwem nad Grafičarem Belgrad 3:0. Na listę strzelców wpisali się Tornike Gaprindashvili, a także Szymon Kobusiński, który zanotował dublet.

Pierwszą bardzo groźną akcją w meczu popisali się Miedziowi. W pole karne dośrodkowywał Arkadiusz Woźniak, ale dobrze ustawiony Dawid Kurminowski nie był w stanie pokonać bramkarza drużyny z Serbii. Chwilę potem, ekipa Zagłębia otworzyła wynik spotkania. Precyzyjne dośrodkowanie z rzutu wolnego Marko Poletanovica strzałem głową wykorzystał Szymon Kobusiński. W 30. minucie stuprocentową szansę na gola zmarnował RFK Graficar Belgrad. W sytuacji sam na sam z Jasminem Buriciem znalazł się Filip Kasalica, ale doskonale interweniował nasz bramkarz. Kilka minut przed przerwą dobrą akcją z prawej strony boiska popisał się Tornike Gaprindashvili, wycofał piłkę przed pole karne, a na bramkę przeciwnika uderzył Szymon Kobusiński. Tym razem jednak futbolówka nie znalazła się w siatce. Miedziowi schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron na muraiwe pojawił się testowany przez KGHM Zagłębie hiszpański napastnik – Nano Mesa. W 50. minucie Miedziowi strzelili swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Tornike Gaprindashvili w swoim stylu zszedł na lewą nogę i precyzyjnym strzałem przy słupku podwyższył prowadzenie naszego zespołu. Minutę później było już 3:0 dla KGHM Zagłębia Lubin. Po kontrze do siatki trafił po raz drugi w tym starciu Szymon Kobusiński. Asystę przy tym golu zaliczył Nano Mesa. Następny kwadrans gry przebiegał już w spokojniejszym tempie bez klarownych okazji bramkowych. W tym spotkaniu więcej bramek nie oglądaliśmy – Miedziowi zwyciężyli pewnie 3:0.

KGHM Zagłębie Lubin 3-0 RFK Grafičar Belgrad
Bramki: Szymon Kobusiński 19, 51, Tornike Gaprindaszwili 50

KGHM Zagłębie: 1. Jasmin Burić (70, 22. Szymon Weirauch) – 11. Arkadiusz Woźniak, 24. Kacper Lepczyński, 4. Jarosław Jach (79, 5. Aleks Ławniczak), 8. Guram Giorbelidze (79, 43. Mateusz Grzybek) – 9. Tornike Gaprindaszwili (70, 7. Saša Živec), 20. Marko Poletanović (46, 14. Jakub Żubrowski), 35. Filip Kocaba (63, 44. Cyprian Popielec), 33. Kōki Hinokio, 17. Szymon Kobusiński – 90. Dawid Kurminowski (46, 48. Nano Mesa; 70, 15. Martin Doležal).

Grafičar: (skład wyjściowy) 98. Strahinja Manojlović – 2. Kosta Nedeljković, 44. Aleksa Jovanović, 29. Aleksej Vukićević, 60. Viktor Radojević – 9. Mateja Bubanj, 3. Ognjen Dimitrić, 13. Filip Vasiljević, 10. Miloš Stojčev, 16. Marko Curić – 17. Filip Kasalica.

sędziował: Sebastian Krasny.