Pewne 3 punkty ekipy Tomasza Bożyczki

17

W ramach 23. kolejki Młodej Ekstraklasy, zespół prowadzony przez trenera Tomasza Bożyczkę i Pawła Karmelitę, pokonał ŁKS Łódź 3:0. Bramki dla Zagłębia Lubin  strzelali, Mouhamadou Traore, Mateusz Szczepaniak oraz Kornel Osyra.

Spotkanie dla miedziowych ułożyło się idealnie, bo już po 2 minutach gry Momo Traore dał prowadzenie Zagłębiu. W 38. minucie, drugi celny strzał dla ekipy Tomasza Bożyczki zanotował Mateusz Szczepaniak. Do przerwy, 2:0 dla Zagłębia. Kolejne 45 minut, również należało do Lubina, choć kilka razy zawodnicy ŁKS-u groźnie podeszli pod pole karne miedziowych. Ostatnią bramkę dla Zagłębia zdobył Kornel Osyra. Młody obrońca wykorzystał idealne podanie z rzutu wolnego i ustalił wynik na 3:0.

Zagłębie Lubin – ŁKS Łódź 3:0 (2:0)

Bramki: 2′ Traore, 38′ Szczepaniak, 87′ Osyra

Zagłębie: Forenc – Kowalczyk, Reina (46′ Kowalewski), Osyra, Śliwiński – Kusowski, Rakowski, Famulski (81′ Pisarczuk), Sołtyński (46′ Małkowski), Szczepaniak (46′ Abwo) – Traore (46′ Woźniak)

ŁKS: Velimirović – Paluch, Salski, Tonn, Kubicki -Traczyk, Strzelczyk, Pękała, Golański, Papikyan – Kujawa
(W drugiej połowie na boisku pojawili się: Krystian Grzelczak, Damian Grzelczak, Kita oraz Wróblewski)