Pewna wygrana z Kaliszem. Czas na Esbjerg

376

W 6. serii ORLEN Superligi Kobiet KGHM MKS Zagłębie Lubin zanotowało pewne zwycięstwo nad zespołem z Kalisza 35:20 (20:9). Teraz Miedziowe czekają dwa kolejne ważne mecze.

Wynik meczu otworzyły przyjezdne za sprawą Sylwii Lisewskiej, ale pięć kolejnych bramek to już zasługa Miedziowych. Aktualne Mistrzynie Polski szybko wypunktowały rywalki i już po kilku minutach  zaczęły budować swoją przewagę. Po upływie kwadransa lubinianki prowadziły różnicą blisko dziesięciu bramek. Znakomite zawody rozgrywała Daria Michalak, która po dwudziestu minutach miała na swoim koncie sześć bramek przy siedmiu rzutach, dobrze kolejny raz prezentowała się także Daria Przywara oraz Karin Bujnochova, a w bramce cuda wyprawiała Monika Maliczkiewicz. Pięć minut przed końcem było już 19:9, a KGHM Zagłębie prezentowało naprawdę dobry handball. Do końca pierwszej połowy padła tylko jedna bramka i do przerwy było 20:9.

W drugiej połowie KGHM MKS Zagłębie nie tylko utrzymywało swoją przewagę, ale jeszcze ją powiększało. Kwadrans przed końcem meczu lubinianki wygrywały 28:14. Stało się jasne, że Miedziowe zanotują pewna zwycięstwo i tak też było.

Teraz KGHM MKS Zagłębie Lubin czekają dwa kolejne mecze. W sobotę o godzinie 16:00 aktualne mistrzynie Polski zmierzą się z duńskim Team Esbjerg. We wtorek Miedziowe czeka szlagierowe spotkanie z MKS FunFloor Lublin na terenie rywalek.

MVP meczu: Daria Michalak (KGHM MKS Zagłębie)

KGHM MKS Zagłębie Lubin – AWS Energa Szczypiorno Kalisz 35:20 (20:9)

KGHM MKS Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima – Promis, Pankowska 1, Grzyb, Przywara 4, Górna 2, Zych 3, Drabik 2, Szarkova 1, Michalak 10, Bujnochova 3, Kochaniak-Sala 6, Jureńczyk 2, Milojević 1.

Szczypiorno: Falińska, Prudzienica – Pilitowska 6, Zamyshliak 1, Kisiel-Stężała 1, Lisewska 2, Stanisławczyk, Miłek 1, Gliwinska, Wilczek 3, Kucharska 4, Kukharchyk, Czapracka 1, Borysławska 1.