Pewna wygrana w Turcji

506

Pierwszy sparing KGHM Zagłębia Lubin rozgrywany podczas dwutygodniowego obozu przygotowawczego w Belek zakończył się pewnym zwycięstwem 2:0 ze słoweńskim FC Koper.

Pierwszy rywal Miedziowych na zgrupowaniu w tureckim Belek to słoweński klub z najwyższej klasy rozgrywkowej w tym kraju – FC Koper. Od początku spotkania gra toczyła się głównie w środku pola, ale to nasi gospodarze pierwsi stworzyli groźną okazję. W 8. minucie gry po zamieszaniu w polu karnym kapitalną szansę na oddanie strzału miał Nardin Mulahusajnović, ale nie trafił dobrze w piłkę. Chwilę potem doskonałą okazję do otworzenia wyniku po podaniu Dawida Kurminowskiego miał Filip Kocaba, ale jego strzał w ostatniej chwili wybił na rzut rożny jeden z defensorów słoweńskiej drużyny.

W następnej akcji po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Dawid Kurminowski, jednak pewnie ten strzał obronił golkiper FC Koper. W 35. minucie po błędzie Igora Orlikowskiego niebezpieczną kontrę wyprowadzili Słoweńcy, ale uderzenie Bede Osujiego było niecelne i od bramki zaczynał Jasmin Burić. Trzy minuty później Miedziowi odpowiedzieli, a konkretnie na strzał ze skraju pola karnego zdecydował się Kacper Chodyna, jednak po raz kolejny piłka przeleciała nieznacznie obok słupka bramki strzeżonej przez Tima Strassbergera. W pierwszej połowie już nie więcej się nie wydarzyło i drużyny schodziły do szatni przy bezbramkowym remisie.

Po zmianie stron szybko dobrą sytuację stworzyli podopieczni trenera Waldemara Fornalika. W 48. minucie po koronkowej akcji w ostatniej chwili piłkę wybił jeden z obrońców słoweńskiego zespołu. Chwilę potem po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Marko Poletanovicia do dogodnej okazji doszedł Juan Munoz, ale niestety jego strzał nożycami przeleciał obok słupka bramki golkipera FC Koper. W 53. minucie meczu przed szansą na gola stanął najlepszy strzelec Słoweńców Bede Osuji, jednak jego uderzenie z rzutu wolnego nieznacznie przeleciało nad bramką Miedziowych. Pół godziny przed końcem spotkania z narożnika pola karnego uderzał Szymon Karasiński, ale futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

W 63. minucie po dośrodkowaniu z lewej strony boiska główkował Juan Munoz, a piłka wpadła do siatki obok bezradnego bramkarza FC Koper. Miedziowi objęli prowadzenie. Na drugiego gola podopiecznych trenera Waldemara Fornalika nie trzeba było długo czekać, bowiem już w 67. minucie wynik podwyższył Patryk Kusztal. Niespełna kwadrans przed końcowym gwizdkiem sędziego słoweński zespół stanął przed wyborną okazją na strzelenie kontaktowej bramki, ale dobrze interweniował Szymon Weirauch. Był to także ostatni akcent tego pojedynku. Pierwszy sparing KGHM Zagłębia Lubin na zgrupowaniu w Belek zakończył się pewnym zwycięstwem 2:0 nad słoweńskim FC Koper.

KGHM ZAGŁĘBIE LUBIN 2-0 FC KOPER

Bramki: 63′ Juan Munoz, 67′ Patryk Kusztal

KGHM Zagłębie Lubin: (I połowa) 1. Jasmin Burić – 27. Bartłomiej Kłudka, 31. Igor Orlikowski, 5. Aleks Ławniczak, 55. Luís Mata – 7. Kacper Chodyna, 8. Damian Dąbrowski, 35. Filip Kocaba, 16. Serhij Bułeca, 77. Mateusz Wdowiak – 90. Dawid Kurminowski (35, 18. Juan Muñoz). (II połowa) 22. Szymon Weirauch – 13. Mateusz Grzybek, 2. Bartosz Kopacz, 11. Arkadiusz Woźniak, 42. Szymon Karasiński – 44. Patryk Kusztal (83, 99. Cyprian Popielec), 20. Marko Poletanović, 6. Tomasz Makowski, 17. Marek Mróz, 21. Tomasz Pieńko – 18. Juan Muñoz (70′ Rafał Adamski).

FC Koper: (skład wyjściowy) Tim Štrasberger – Mark Pabai, Maj Mittendorfer, Franjo Prce, Michael Pavlović – Gabriel Groznica, Fran Tomek, Bede Osuji, Enej Marsetič, Andraž Ruedl – Nardin Mulahusejnović.