Pewna wygrana i awans

246

We wtorkowy wieczór piłkarze „Miedziowych” zmierzyli się w pierwszej rundzie Fortuna Pucharu Polski z rezerwami Śląska Wrocław i zwyciężyli 3:0 awansując do kolejnej fazy rozgrywek. Bramki dla Zagłębia zdobywali Patryk Szysz, Tomas Zajic oraz Karol Podliński.

Początek rywalizacji nie wskazywał na to, że drużyna Ekstraklasowa mierzy się z drugoligowcem. Do około 30 minuty meczu oba zespoły nie potrafiły znaleźć pomysłu na grę, jednak w końcu Zagłębiu udało się zdominować rywala. W 40. minucie sprzed pola karnego przy słupku uderzył Patryk Szysz, a bramkarz gospodarzy był bez szans. Na drugie trafienie kibice „Miedziowych” nie musieli długo czekać. Minutę po pierwszej bramce Zhigulev dograł do Zajica, a ten nie pomylił się w sytuacji sam na sam.

W drugiej odsłonie meczu już wyraźniejsza była dominacja Zagłębia Lubin. W przerwie wszedł Karol Podliński, który w 66. minucie wpisał się na listę strzelców. Po tym trafieniu „Miedziowi” skupili się na kontrolowaniu spotkania i sporadycznie atakując „dowieźli” wynik do końca.

Kolejne spotkanie KGHM Zagłębie Lubin rozegra w ramach PKO BP Ekstraklasy w sobotę o godzinie 17:30 w Poznaniu z miejscową Wartą.

Składy(źr: 90minut.pl):

Śląsk II: 12. Maksymilian Boruc – 4. Kacper Radkowski, 3. Piotr Celeban, 17. Mariusz Pawelec (40, 25. Jakub Jezierski) – 18. Patryk Caliński (79, 6. Igor Maruszak), 10. Mateusz Młynarczyk, 34. Szymon Michalski, 11. Szymon Krocz (79, 31. Łukasz Gerstenstein), 7. Grzegorz Kotowicz (69, 15. Hubert Konstanty), 29. Olivier Wypart (68, 14. Michał Szmigiel) – 41. Bartosz Marchewka.

Zagłębie: 30. Dominik Hładun – 26. Kacper Chodyna, 74. Kamil Kruk, 32. Ian Soler, 77. Mateusz Bartolewski (59, 23. Jakub Wójcicki) – 17. Patryk Szysz (59, 9. Erik Daniel), 8. Łukasz Poręba (59, 18. Filip Starzyński), 31. Dawid Pakulski (75, 21. Tomasz Pieńko), 20. Ilja Żygulow, 16. Adam Ratajczyk – 11. Tomáš Zajíc (46, 13. Karol Podliński).