Perfect zagra na rocznicę Zbrodni Lubińskiej

4594

Jak zwykle z okazji rocznicy Zbrodni Lubińskiej w naszym mieście odbędzie się koncert. Tym razem gwiazdą wieczoru będzie zespół Perfect. Wstęp – co jest już tradycją – będzie dla wszystkich bezpłatny.

Ubiegłoroczny Koncert Wolność (fot. Tomasz Folta)

– W tym roku miasto Lubin razem ze Starostwem Powiatowym robi wspólnie jeden koncert. W ubiegłym roku mieliśmy wyjątkowe połączenie dwóch rocznic, dlatego wydarzenie odbyło się w sercu miasta, w tym roku organizujemy koncert w hali – mówi Marcelina Falkiewicz, rzecznik prezydenta Lubina, odnosząc się do Wielkiego Koncertu Wolności, który w ubiegłym roku do lubińskiego rynku ściągnął tłumy ludzi.

Tym razem 31 sierpnia na scenie w hali wystąpią lokalni artyści oraz uczestnicy show „The voice of Poland”: Agnieszka Damrych, zespół Postanowiłem Zmądrzeć, który na tę okazję przygotowuje nawet specjalny utwór, Jessica Merstein, Raz 2 – Tribute to Maanam, Jimmy Salvin Siwak. A na zakończenie usłyszymy zespół Perfect.

Oczywiście – tradycyjnie już – koncert będzie miał również oprawę graficzną. Co dokładnie zobaczymy, tego organizatorzy nie chcą na razie zdradzać.

– Koncert Wolności rozpocznie się o godzinie 19, ale już od godziny 18 będzie można wejść do hali, by zająć miejsce – dodaje Falkiewicz.

Oprócz koncertu 31 sierpnia z okazji 37. rocznicy Zbrodni Lubińskiej odbędą się również oficjalne uroczystości. O godzinie 13 zaplanowano mszę w kościele Matki Bożej Częstochowskiej. Następnie wszyscy przejdą pod pomnik Solidarności, gdzie złożone zostaną kwiaty.

Ponadto o godzinie 12 na Cmentarzu Komunalnym w Lubinie, starosta lubiński Adam Myrda złoży kwiaty oraz zapali znicze na grobach Michała Adamowicza oraz Andrzeja Trajkowskiego.