Pechowa trzynastka

25

W ramach Wojewódzkiej Ligi Dzieci Chłopców, podopieczni Jerzego Tadli i Arlety Kowalskiej musieli oddać punkty sąsiadowi zza miedzy, EUCO-UKS Dziewiątce Legnica. Po czterdziestu minutach prawdziwej walki o piłkę, Zagłębie przegrało 29:35.

Mecz w ramach 13. kolejki Ligi Dzieci od samego początku nie układał się po myśli młodych lubinian. Podopieczni Jerzego Tadli pierwszą bramkę rzucili przy stanie 1:1. Jej autorem był Krzysztof Osuch. Od 4. minuty goście z Legnicy zaczęli oddalać się od Zagłębia jeśli chodzi o różnicę bramkową. Po dziesięciu minutach, Zagłębie przegrywało 7:10. Po celnych trafieniach Osucha, miedziowi zbliżyli się do rywali na różnicę jednej bramki. Natomiast w 14. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie, 13:12. Pomimo dobrej gry, do przerwy miedziowi przegrywali 17:18.

Druga połowa wyglądała już nieco lepiej w wykonaniu miejscowych. Zagłębie często wychodziło na jedno bądź dwubramkowe prowadzenie. Dopiero w 30. minucie gospodarze opadli z sił i inicjatywę przejęli legniczanie. Do końca spotkania, to goście lepiej radzili sobie w ataku i ostatecznie wygrali 35:29. W tej odsłonie spotkania najwięcej bramek dla lubinian zdobył Szymon Pedryc (8 trafień).