Patriotycznie w Dziewinie

239

Koncert pieśni patriotycznych oraz odsłonięcie herbu Ścinawy odbyło się w ramach podsumowania projektu „Na ścieżkach tradycji i kultury”. Projekt realizowany przez Stowarzyszenie „Aktywny Dziewin”.

Uroczystość rozpoczęła się od odsłonięcia herbu Ścinawy wykonanego specjalnie na tę okazję przez znanego wałbrzyskiego rzeźbiarza Józefa Mierzwę. Odsłonięcia dokonali Krystian Kosztyła, burmistrz Ścinawy i radny z Dziewina – Mariusz Mostowski. Następnie lekcji historii połączonej z repertuarem pieśni patriotycznych udzielili uczestnikom Krystyna Borek i Artur Torbiński z Legnicy. Duet skrzypcowo–gitarowy wytworzył niezapomnianą atmosferę, a dźwięki patriotycznych pieśni na długo pozostaną w sercach odbiorców. Po występie uczestnicy wydarzenia mogli podziwiać kunszt cukierniczy uczestniczek projektu, mieszkanek Dziewina, Dziesławia, Krzyżowej, Dłużyc i Ścinawy.

Projekt „Na ścieżkach tradycji i kultury” realizowany był przez Stowarzyszenie „Aktywny Dziewin” w ramach współpracy Jednostek Samorządu Terytorialnego z organizacjami pożytku publicznego i współfinansowany był przez gminę Ścinawa.