Park Leśny zmienia się w militarny

217

Trzy place zabaw, do tego plac w centralnej części z fontanną, a także kuchnia polowa, toalety, nowe alejki, oświetlenie i dostosowanie bunkrów do pełnienia funkcji wystawienniczych – tak w skrócie można opisać rewitalizację parku Leśnego, który już wkrótce ma zostać przekształcony w militarny. Obecnie lubiński urząd szuka firmy, która przygotuje projekt budowlany i wykonawczy tego przedsięwzięcia.

W dokumentach przetargowych można między innymi znaleźć mapkę i dowiedzieć się, jak w przyszłości ma wyglądać park. W centralnej części powstanie plac, który zostanie podzielony na trzy części: trawiastą polanę, fontannę i plac zabaw. W sumie w całym parku mają się mieścić trzy place zabaw. Ponadto w planach jest kuchnia polowa, która byłaby czynna w weekendy lub podczas imprez organizowanych na terenie parku.

Do tego kilka toalet, budki strażników przy każdym z pięciu wejść do parku, monitoring, nowe oświetlenie i nawierzchnia alejek. Ścieżki powstaną między innymi między ziemnymi transzejami.

Bunkry mieszczące się w parku mają zostać wyczyszczone, odświeżone i w przyszłości służyć do celów wystawienniczych. Pozostałe konstrukcje, czyli zabytkowe ściany zostaną wyeksponowane i odpowiednio oświetlone.

Na oferty firm, które chciałyby się zająć przygotowaniem projektu parku, Urząd Miejski w Lubinie czeka do 14 sierpnia. Wybrana firma będzie miała czas do końca grudnia tego roku na sporządzenie projektu. Później będą mogły ruszyć roboty w parku.

Na rezultaty tej inwestycji trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Zmodernizowany park ma zostać otwarty w 2018 roku, najprawdopodobniej w listopadzie.

Mapka parku Leśnego