Lubińscy seniorzy wydali informator. Nie piszą w nim o sobie, lecz o placówkach, które udzielają pomocy. W niewielkiej książeczce zebrali adresy i telefony wszystkich instytucji tego typu znajdujących się w naszym regionie. Będą rozdawać go za darmo między innymi w szpitalach i na parafiach.
– To kompendium wiedzy dla osób potrzebujących pomocy – zachwala informator Elżbieta Miklis, kierownik Domu Dziennego Pobytu Senior. – Stworzyliśmy go z myślą o osobach starszych lub chorych, które na przykład nie mają dostępu do internetu i nie mogą odnaleźć niezbędnych dla nich informacji.
W informatorze znalazły się adresy, telefony i krótkie opisy prowadzonej działalności kilkudziesięciu instytucji. Obok przychodni, fundacji, placówek udzielących pomocy, stowarzyszeń i urzędów, można tu znaleźć także placówki kulturalne.
– W zebraniu tych wszystkich danych pomogli nam pracownicy lubińskiego MOPS-u z działu usług społecznych – dodaje Elżbieta Miklis.
Na razie wydrukowano tysiąc egzemplarzy informatora. Już wkrótce trafi on do wszystkich parafii i przychodni. Jeśli będzie taka potrzeba, seniorzy postarają się zrobić dodruk książeczki.
– Takie działania, jak na przykład wydanie informatora, lubińscy seniorzy mogą podejmować dzięki temu, że się zorganizowali i założyli Stowarzyszenie III Wiek – mówi Stanisława Lewandowska, dyrektor lubińskiego MOPS-u. – Pozyskują środki z Unii Europejskiej i nie tylko…
„Lubiński informator społeczny” seniorzy sfinansowali ze środków gminy miejskiej Lubin. Jest to jedno z działań w ramach stworzonego przez nich projektu „Dla nas i o nas”.