LUBIN. Zadowoleni mogą być mieszkańcy trzech lubińskich ulic: Pruzi, Mieszka I oraz Jastrzębiej. Miasto zleciło w tych miejscach wykonanie nowego oświetlenia.
– Planowany termin zakończenia prac, to koniec marca – informuje Krzysztof Maj, rzecznik prasowy prezydenta miasta. – Jednak do uruchomienia instalacji potrzebne jest także przeprowadzenie procedury odbioru i podpisania umowy sprzedaży energii z zakładem energetycznym. Przewidujemy, że powinno to nastąpić w ciągu dwóch tygodni od zakończenia prac – dodaje.
Koszty wykonania nowego oświetlenia przy ul. Pruzi to niemal 30,5 tys. zł za tzw. cztery punkty. Z kolei sześć latarni przy ul. Jastrzębiej kosztować będzie prawie 26 tys. zł.
Jak tłumaczą urzędnicy, wysokie koszty wynikają m.in. z konieczności zapewnienia nadzoru archeologicznego, niezbędnego dla prowadzenia robót w ścisłej strefie ochronnej, jaką objęte jest centrum miasta.