Ostrzegają przed zboczeńcami

8159

Jeden onanizował się siedząc w parku na ławce w centrum miasta, drugi stojąc w pobliżu śmietnika na Przylesiu – do lubińskiej policji w ostatnim czasie wpłynęły dwa zawiadomienia od mieszkańców, którzy utrwalili na filmie nieobyczajne zachowania, których byli świadkami.

Zdjęcie ilustracyjne

Do obu zdarzeń doszło w środku dnia. O drugim z nich w mediach społecznościowych napisała wczoraj jedna z lubinianek, chcąc ostrzec innych. „Młody chłopak stanął przy śmietniku i się zadowalał, a niedaleko plac zabaw, na którym cały czas bawią się dzieci” – napisała, dodając fotografię delikwenta i przyznając, że jest również film, na którym widać, co on robi. Sprawa została zgłoszona na policję, co potwierdza zastępca oficera prasowego aspirant Krzysztof Pawlik.

– Zabezpieczamy monitoring i będziemy ustalać tożsamość mężczyzny – przyznaje policjant.

To nie jedyne zgłoszenie tego typu, jakie wpłynęło w ostatnim czasie na lubińską komendę. 17 czerwca funkcjonariusze otrzymali film nagrany przez kobietę w parku Kopernika. Widać na nim mężczyznę siedzącego na ławce w pobliżu huśtawek dla dzieci, wykonującego ruchy ręką przy rozporku. Gdy kobieta zaczęła iść w jego stronę mówiąc: „Nie rób wstydu”, mężczyzna wstał i odszedł. W tym przypadku policja również zabezpieczyła materiał oraz monitoring i ustala tożsamość mężczyzny.

To nie pierwszy raz, kiedy lubinianie są świadkami podobnych sytuacji. Pisaliśmy już o zboczeńcach zaczepiających dzieci na placu zabaw, onanizujących się na oczach najmłodszych w różnych parkach czy mężczyznach ocierających się o kobiety w autobusach. Policja przypomina – za każdym razem powinniśmy zgłosić taką sytuację, zapamiętując jak najwięcej szczegółów, jeśli chodzi o rysopis i ubranie takiego człowieka.

Jeśli taka osoba roznegliżowała się i onanizowała, ale nie dopuściła innych czynów, odpowie za wykroczenie. Grozi jej kara aresztu, ograniczenia wolności, grzywny lub nagany.