Ostatni sparing Zagłębia też na remis

216

Ostatnia gra kontrolna rozgrywana podczas obozu przygotowawczego w Turcji zakończyła się remisem KGHM Zagłębia Lubin z Dinamem Batumi 1:1. Bramkę dla Miedziowych w zdobył Juan Munoz.

W pierwszych minutach spotkania dłużej przy piłce utrzymywał się zespół Dinama Batumi, który wyraźnie chciał narzucić swój styl gry. Nie przełożyło się to jednak na żadną groźną sytuację ze strony rywali, a jako pierwsi dobrą szansę na otwarcie wyniku mieli Miedziowi. W 11. minucie Kacper Chodyna wbiegł ze skrzydła w pole karne i szukał tam dogrania przed bramkę, ale w ostatniej chwili wślizgiem interweniował stoper, który przeciął tę próbę podania. Następnie podopieczni Waldemara Fornalika szukali swoich okazji głównie po kontratakach. Nieco ponad kwadrans przed końcem pierwszej połowy zespół z Lubina objął prowadzenie. Najpierw Chodyna mocno uderzył lewą nogą w kierunku dalszego słupka, a do odbitej przez bramkarza futbolówki dopadł Juan Munoz, który z bliskiej odległości otworzył wynik pojedynku. W 39. minucie Dinamo było bliskie wyrównania. W dogodnej sytuacji znalazł się Tsitaishvili, ale Jasmin Burić kapitalnie zachował się w bramce. Piłka spadła jeszcze pod nogi napastnika rywali, ale ten trafił tylko w słupek.

Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy Dinamo Batumi wykorzystało zamieszanie w polu karnym i doprowadziło do remisu. Cały lubiński zespół miał jednak pretensje do arbitra, ponieważ wydawało się, że chwilę wcześniej piłka ewidentnie wyszła na aut. Wraz z upływem kolejnych minut z obu stron widać było duże zaangażowanie i chęć zdobycia zwycięskiego gola, jednak zarówno jedna, jak i druga defensywa nie pozwalała poważniej zagrozić bramce. W końcowej fazie meczu optyczną przewagę mieli mistrzowie Gruzji, lecz nie potrafili tego przełożyć na konkrety w polu karnym lubinian. Ostatecznie wynik remisowy utrzymał się do końcowego gwizdka sędziego. Miedziowi zakończyli zgrupowanie w Belek z bilansem dwóch zwycięstw i trzech remisów.

KGHM ZAGŁĘBIE LUBIN 1-1 DINAMO BATUMI

Bramki: Juan Muñoz 29 – Luka Kapianidze 55

KGHM Zagłębie: 1. Jasmin Burić (75, 22. Szymon Weirauch) – 27. Bartłomiej Kłudka, 2. Bartosz Kopacz, 5. Aleks Ławniczak, 13. Mateusz Grzybek – 7. Kacper Chodyna, 20. Marko Poletanović (71, 6. Tomasz Makowski), 8. Damian Dąbrowski, 16. Sergiy Bułeca, 77. Mateusz Wdowiak (71, 23. Patryk Kusztal) – 18. Juan Muñoz (75, 19. Rafał Adamski).

żółta kartka: Burić.

sędziował: Patryk Gryckiewicz.