Ostatni seans

19

Jutro, 30 lipca, ostatni seans DKF-u w lubińskim kinie Muza. Zobaczymy film „Teoria wszystkiego”. Cykl powróci dopiero po wakacjach, we wrześniu.

„Teoria wszystkiego” to najnowsza produkcja Terry’ego Gilliama („12 małp”, „Fisher King”, „Las Vegas Parano”, „Parnassus”).

W niedalekiej przyszłości ludzie zostają pozbawieni resztek prywatności, a odpowiedzią na każde – nawet najskrytsze ich pragnienia – są wszechobecne wirtualne usługi, którymi sterują wielkie korporacje.

Ukrywający się przed światem ekscentryczny geniusz Qouen Leth (Christoph Waltz) otrzymuje od prezesa zarządu najpotężniejszego koncernu świata (Matt Damon) tajną misję. Korzystając z wszelkich dostępnych ludziom środków ma rozszyfrować sens istnienia wszechświata. Jednak zanim rozwiąże największą ze wszystkich zagadek, musi zmierzyć się ze swoimi paranojami i obsesjami, szaloną psychoanalityczką (Tilda Swinton), namolnym szefem (David Thewlis), tajemniczą nieznajomą, która chce z nim uprawiać wirtualny seks (Melanie Thierry) i czarną dziurą, która nieubłaganie zasysa cały wszechświat…

Seans w kinie Muza rozpocznie się o godzinie 19.

DKF w sierpniu będzie miał wakacyjną przerwę i powróci dopiero we wrześniu. Wtedy to lubinianie będą mogli obejrzeć filmy: „Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął” (3 września), „Jak ojciec i syn” (10 września), „Frank” (17 września) oraz „O krok od sławy” (24 września).

Projekcje jak zwykle będą odbywać się w środy o godzinie 19. Bilety kosztują 12 zł. Za miesięczny karnet trzeba zapłacić 35 zł.

Filmy na wrzesień:

„Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął” (Szwecja)
Niezwykła komedia, okrzyknięta przez amerykańskich krytyków nowym „Forrestem Gumpem”, przebojem zdobywająca europejskie kina. Filmowa wersja bestsellerowej powieści Jonasa Jonassona, która sprzedała się na całym świecie w nakładzie ponad 6 milionów egzemplarzy.

Zdawać by się mogło, że pełne ekscytujących przygód życie Allan Karlssona dobiegnie końca w domu spokojnej starości. Nic bardziej mylnego – bohater, pomimo setki na karku, wciąż cieszy się doskonałym zdrowiem. Podczas, gdy personel przygotuje dla niego wielkie przyjęcie urodzinowe, Allan wyskakuje przez okno i brawurowo ucieka z ośrodka, inicjując serię zabawnych i zaskakujących zdarzeń.

Walizka pełna pieniędzy, banda motocyklistów, słoń-cyrkowiec, angielski gangster-choleryk, najbardziej flegmatyczny policjant świata – dla przeciętniaka każdy z elementów tej osobliwej wycieczki stałby się przygodą życia. Ale nie dla Allana, który nie tylko był naocznym świadkiem, ale również odegrał kluczową rolę w najważniejszych wydarzeniach XX wieku. Podróżując po całym świecie i wykonując tajne misje, zawarł między innymi znajomość z generałem Franco, Stalinem, prezydentami USA Trumanem i Reaganem, Michaiłem Gorbaczowem oraz niezbyt lotnym bratem-bliźniakiem Alfreda Einsteina.

 

„Jak ojciec i syn” (Japonia)
Film zdobył Nagrodę Jury na ubiegłorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.
Ryota dowiaduje się, że jego sześcioletni syn został zamieniony w szpitalu tuż po narodzinach. Mężczyzna musi wybrać między biologicznym dzieckiem a tym, które dotąd wychowywał.

 

„Frank” (Wlk. Brytania/Irlandia)
Czarna komedia opowiadająca o losach młodego, ambitnego muzyka, który dołącza do ekscentrycznej grupy popowej. Jej liderem jest enigmatyczny Frank. W roli tytułowej Michael Fassbender – niewidoczny spod gigantycznej maski.

 

 

„O krok od sławy” (USA)
Miliony osób znają ich głosy, ale nikt nie zna ich imion. W swoim nowym filmie Morgan Neville – zdobywca wielu nagród za reżyserię – rzuca światło na prawdziwe historie chórzystek i chórzystów skrytych za sukcesami największych gwiazd muzyki XX i XXI wieku. Triumfalny i jednocześnie chwytający za serce obraz jest hołdem złożonym głosom, które ukształtowały i wystylizowały muzykę popularną, ale także odzwierciedleniem konfliktów, poświęceń i sukcesów tych, których kariera polegała na współbrzmieniu z innymi. Ci utalentowani artyści reprezentują różne style, gatunki i epoki muzyki popularnej, ale każdy może podzielić się swoją niepowtarzalną i bardzo osobistą historią o życiu i karierze w cieniu sław. Z archiwalnymi materiałami filmowymi i niezrównaną ścieżką dźwiękową film „O krok od sławy” może pochwalić się wywiadami z takimi artystami, jak Bruce Springsteen, Stevie Wonder, Mick Jagger czy Sting. Jednakże te światowej sławy postaci sceny muzycznej usuwają się w cień, by artyści drugoplanowi, ich życie i historie zajęły główne miejsce na scenie tego filmu.


POWIĄZANE ARTYKUŁY