Oślepiło go słońce, spowodował kolizję

3752

Mandat w wysokości 1500 zł i 10 punktów karnych – takie konsekwencje poniesie 54-letni kierowca seicento, który spowodował dziś kolizję na drodze krajowej nr 36 łączącej Lubin z Wrocławiem. Jak później tłumaczył policji, nie zauważył zwalniającego przed nim pojazdu, ponieważ oślepiło go poranne słońce. 

Fot. Czytelniczka

Do zdarzenia doszło na drodze wyjazdowej z miasta. Z relacji asp. szt. Sylwii Serafin, oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, wynika, że jadący w kierunku Wrocławia 37-letni kierowca renaulta zamierzał skręcić w lewo w stronę sklepu ogrodniczego. W tym momencie w tył jego samochodu uderzyło seicento, za kierownicą którego siedział 54-latek. Wskutek kolizji seicento stanęło w poprzek jezdni, znacząco utrudniając ruch na tym odcinku.

Na szczęście żadnemu z uczestników zdarzenia nic się nie stało. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł, a jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych. Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że nie zauważył jadącego przed nim auta, gdyż został oślepiony porannym słońcem. 

Na czas działań służb ratunkowych, lewy pas jezdni był zablokowany.