Opera Wrocławska zawita do domów

74

Wrocławski teatr operowy rozwija platformę VOD i już w styczniu zaprosi widzów na kolejne spektakle online. Wśród tytułów pojawią się „Opowieści Hoffmanna” oraz balet „Giselle”.

„Opowieści Hoffmanna” fot .J. K. Żurek/Opera Wrocławska

16 stycznia o godz. 19 melomanów czeka spotkanie z  „Opowieściami Hoffmanna”. W główną rolę wcieli się wybitny tenor Charles Castronovo. A 24 stycznia, o godz. 18, po ponad rocznej przerwie na scenę wróci balet „Giselle” – romantyczna opowieść oparta na legendzie spisanej przez Heinricha Heinego.

Oba spektakle będzie można zobaczyć w dniach transmisji poprzez zakładkę VOD na stronie Opery Wrocławskiej, gdzie można wykupić dostęp do nagrań. Chętni będą też mieli szansę wrócić za pośrednictwem tej platformy do wcześniejszych wydarzeń. Nagrania spektaklu sylwestrowo-noworocznego oraz „Strasznego Dworu” zostały już udostępnione w serwisie VOD i można je obejrzeć bez wychodzenia z domu.

– Niemal 12 tysięcy widzów weszło w Nowy Rok z Operą Wrocławską, oglądając nasz spektakl online. To pokazuje, jak bardzo publiczność nas potrzebuje. Chcemy udostępniać melomanom sztukę na najwyższym poziomie, dlatego konsekwentnie realizujemy swoją strategię i zapraszamy ich na kolejne wyjątkowe wydarzenia już w styczniu – mówi Halina Ołdakowska, dyrektor Opery Wrocławskiej.

Przygotowując się do zakończenia ograniczeń w działalności instytucji kultury, Opera Wrocławska na koniec stycznia zaplanowała „Skrzypka na dachu” – jedynego musicalu w repertuarze Opery. Decyzja o jego wystawieniu zależeć będzie od sytuacji epidemicznej. W tym przypadku transmisja online będzie niemożliwa.

– „Skrzypek na dachu” to taki typ spektaklu, który musi być grany przy udziale publiczności, nie może być wyłącznie udostępniony online. Wierzymy, że będziemy mieli szansę zagrać ten wspaniały musical – dodaje Ołdakowska.