Oni widzą więcej

512

Nazywają siebie fociarzami, spustem migawki uwieczniają magiczne chwile, piękne miejsca i ludzi. Widzą więcej niż inni i starają się to przekazać na fotografiach. Teraz do swojego świata zapraszają lubinian. Za nami wernisaż prac pn. „Lubię w Lubinie”. Była trema, wzruszenie i radość. Fotografie uczestników cyklicznych warsztatów „Środa jest foto”, prezentowane w dużym formacie, można oglądać w Galerii Ratuszowej.

Fot. Muzeum Lubin Warsztaty

Warsztaty fotograficzne pn. „Środa jest foto”, odbywają się w lubińskim ratuszu od 2018 roku. Uczestniczą w nich pasjonaci-amatorzy, którzy mają okazję poznać tajniki fotografii od strony teoretycznej i praktycznej. Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią, warsztaty znowu są możliwe. Rozpoczęły się więc wyjątkowo, wernisażem prac uczestników pt. „Lubię w Lubinie”. 

Jedną z uczestniczek warsztatów jest pani Katarzyna Marcinkowska, która przez dwa lata szukała w Lubinie miejsca, w którym mogłaby realizować swoją pasję. Tak trafiła na foto środy do ratusza, gdzie można teraz podziwiać efekty jej pracy.

Warsztaty pn. „Środa jest foto” odbywają się w ratuszu w każdą środę o godzinie 17:00. Więcej szczegółów na temat zajęć, można uzyskać na profilu facebookowym Muzeum Historycznego w Lubinie.

Więcej szczegółów w materiale video: